ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Black Friday w lecie? A dlaczegóżby nie!?

Środa, 17 lipca 2019 1661
Wielu z nas Black Friday kojarzy się nierozerwalnie z końcówką listopada, kiedy to Amerykanie kontynuują świętowanie Dnia Dziękczynienia, tym razem jednak nie w gronie rodzinnym a w sklepach, gdzie w najlepsze trwają wyprzedaże, sięgające niejednokrotnie nawet do – 90% na wybrane produkty. Trend ten przeniknął również do kraju nad Wisłą i w Polsce po świętach Bożego Narodzenia czy też po Nowym Roku w sklepach organizowane są podobnego rodzaju wydarzenia, noszące niejednokrotnie nazwę „wietrzenia magazynów”, a więc wyprzedawania zapasów magazynowych niekupionych przez klientów w okresie przedświątecznej gorączki. Pojawia się jednakże pytanie - czy na promocje musimy czekać aż do końca roku? Przecież sklepy organizują promocje niemalże bez przerwy, natomiast lato to doskonały okres, by uzupełnić zapasy produktów, których w naszym gospodarstwie domowym brakuje. Zapraszamy do lektury artykułu, którym przyjrzymy się przedmiotom, które warto kupić, gdy z nieba leje się słoneczny skwar oraz z oferty jakich sklepów najlepiej skorzystać.

Kluczowe produkty, których poszukujemy latem


Liczba przedmiotów, bez których nie możemy obejść się latem jest znacznie dłuższa niż początkowo mogłoby się wydawać. Okazuje się, że wyjeżdżając na wakacje czy urlop, niezależnie czy planujemy daleką wyprawę w nieznane, czy też ucieczkę na kilka dni z dala od miejskiego zgiełku, wyposażyć się musimy w odpowiednie kosmetyki, środki czystości, dopasowane do pogody ubrania, osprzęt umożliwiający nam uprawianie ulubionych dyscyplin sportu, czy też w oryginalne perfumy. Na szczęście dla nas wiele sklepów organizuje letnie wyprzedaże, dzięki którym niezbędnik turysty nabędziemy w znacznie korzystniejszych niż zwykle cenach. My jednak pragniemy zaproponować naszym czytelniczkom nieco mniej utartą drogę…zamiast bowiem zachęcać do poszukiwania najciekawszych promocji w sklepach stacjonarnych pragniemy zaprezentować korzyści wynikające z poddania się szałowi zakupów w Sieci.

 

Co sprawia, że zakupy online są dobrym rozwiązaniem?


Dlaczego warto zdecydować się na urządzenie swojego prywatnego Black Friday właśnie w sklepach internetowych? Odpowiedź na to pytanie jest znacznie prostsza niż mogłoby się początkowo wydawać – na pierwszy plan z całą pewnością wysuwa się brak niekończących się kolejek do kas oraz co bardziej popularnych przedmiotów. Co więcej, dzięki możliwości rzucenia się w wir zakupów o dowolnej porze dnia i nocy, ryzyko, że buty, biżuterię, czy też oryginalne perfumy kupimy pod wpływem chwili czy impulsu nie zastanawiając się czy będą one nam faktycznie potrzebne jest znacznie mniejsze. Nie należy także zapominać o fakcie, iż przedmioty takie po finalizacji zamówienia trafią bezpośrednio pod nasze drzwi, nie będziemy więc musiały taszczyć ciężkich toreb wypełnionych po brzegi niezwykłościami ze sklepów stacjonarnych do samego domu. Zdaje się więc, że rozwiązanie takie ma same zalety – co jednak w sytuacji, gdy okaże się, że nabyty towar nie spełnia naszych oczekiwań lub też dotarł do nas z widocznymi wadami fabrycznymi?

 

Zwrot zakupionych w Sieci towarów


W tym przypadku również nie musimy się martwić, bowiem chronią nas prawa konsumenckie, umożliwiające zwrot nabytego towaru do czternastu dni bez konieczności podania jakiejkolwiek przyczyny, która to skłoniła nas do podjęcia nadmienionej decyzji. Co więcej, w przypadku wystąpienia widocznej, udokumentowanej wady lub nieprawidłowości względem opisu, mamy pełne prawo domagać się od administracji sklepu w którym dokonaliśmy zakupów zwrotu wpłaconej sumy wraz z kosztami przesyłki lub też wymiany wadliwego towaru na w pełni sprawny, nieposiadający jakichkolwiek wad czy usterek. Biorąc pod uwagę fakt, że jako konsumentki mamy dość duże prawa, które dodatkowo są bez problemów uznawane przez właścicieli sklepów działających w Sieci, można śmiało powiedzieć, że w nasz własny Black Friday możemy prawdziwie zaszaleć!

 

Zmiana preferencji konsumentów


Na przestrzeni kolejnych lat znacznie zmieniły się preferencje klientów robiących zakupy w Internecie. Okazuje się bowiem, że nie wykorzystują oni już globalnej sieci Internet do nabywania produktów najbardziej podstawowych, do których nie mają dostępu w okolicy swojego miejsca zamieszkania, ale sięgają także po dobra o wiele bardziej luksusowe. Prowadzone badania pokazują, że obecnie Polacy najchętniej nabywają w sklepach cyfrowych elektronikę (a więc przede wszystkim telefony, urządzenia przenośne i aparaty fotograficzne), odzież, obuwie oraz oryginalne perfumy. Statystyki jasno pokazują także, że rodacy z roku na rok coraz bardziej się bogacą, jako że na swoje potrzeby wydają coraz to większe sumy pieniędzy. Napawa to optymizmem oraz pokazuje, że na przestrzeni następnych miesięcy możemy się spodziewać wyłącznie nasilenia się omawianego trendu.

 

 

Właściwy sklep to połowa sukcesu


Co jednak należy zrobić, aby zakupy przyniosły nam samą radość i nie były źródłem rozczarowania? Przede wszystkim pamiętać należy o wyborze odpowiedniego sklepu internetowego, który to cieszy się dobrą renomą wśród zarówno nowych jak i powracających klientów, jak również działa na rodzimym rynku od co najmniej kilku lat. Warto także raz na zawsze porzucić mit jakoby jedynym miejscem, w którym warto dokonywać wakacyjnych zakupów jest znany wszystkim portal aukcyjny – o wiele bardziej lukratywne promocje i przeceny znaleźć możemy odwiedzając bezpośrednio sklepy poszczególnych marek. Naszym osobistym objawieniem jest bez wątpienia sklep Notino, w którym to nabyć można oryginalne perfumy po niezwykle okazyjnych cenach!

 

Słowem zakończenia…


Jak więc widać Black Friday to nie tylko poświąteczny szał zakupy – szaleństwu shoppingu poddać się możemy w dowolnym momencie, w tym w sezonie letnim, kiedy to administratorzy sklepów cyfrowych kuszą nas niezwykle korzystnymi cenami, rabatami ilościowymi i jakościowymi, a także dostawą nabytych przedmiotów pod drzwi naszego domu całkowicie za darmo. Warto skorzystać z tej okazji, zwłaszcza że przy większych zakupach okazać się może, że zaoszczędzimy znaczną sumę pieniędzy, która to następnie będzie mogła być przeznaczona na dłuższe czy też w pełniejszym stopniu obfitujące w atrakcje wakacje! Warto więc się przełamać i dać szansę ofercie sklepów online!

 


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat