Biskup Marczak w parafii WNMP w Czarnocinie

Region Środa, 11 marca 20204 1703
W miniony weekend (7 - 8.03) Parafię Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Czarnocinie wizytował biskup Marek Marczak.

Ładuję galerię...

Pochodzący z Piotrkowa Trybunalskiego Marek Marczak otrzymał nominację od papieża Franciszka 28 lutego 2015 r., a święcenia biskupie przyjął z rąk arcybiskupa metropolii łódzkiej Marka Jędraszewskiego 11 kwietnia 2015 w bazylice archikatedralnej św. Stanisława Kostki w Łodzi. Jako dewizę biskupią przyjął słowa „Dominus lux mea” (Pan moim światłem).

 

Podczas wizyty biskup spotkał się w Urzędzie Gminy z proboszczem parafii ks. kan Bogdanem Jeleniem, wikariuszem Łukaszem Glapińskim, wójtem Romanem Miksą, a także przedstawicielami gminnych grup duszpasterskich oraz reprezentantami różnych organizacji działających na terenie gminy tj. Kół Gospodyń Wiejskich, Oazą, Scholą Parafialną, Ochotniczych Straży Pożarnych, Zespołem Ludowa Biesiada, Kołem Różańcowym oraz Radą Ekonomiczną Parafii. Wszyscy przedstawili biskupowi zakres swoich działań, a także sprawozdania z ich realizacji. Wójt również podzielił się przykładami współpracy samorządu gminy i parafii, podziękował też za owocną współpracę z parafią i wszystkimi działającymi organizacjami. Ksiądz biskup wpisał się do gminnej kroniki.

 

Podczas niedzielnej mszy świętej z udziałem biskupa Marczaka poświęcone zostały wyremontowane organy w świątyni oraz droga gminna prowadząca na cmentarz parafialny, wyremontowana pod koniec ubiegłego roku przez gminę. W trakcie mszy świętej nastąpiło również uroczyste poświęcenie i przekazanie do świątyni chorągwi ufundowanej przez mieszkańców Bud Szynczyckich - jednej z wiosek należących do parafii.

 

 

 

 

(materiały: Urząd Gminy w Czarnocinie) 


Zainteresował temat?

0

2


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)11.03.2020 20:00

Ten szaman to potrzebny jak dziura w moście

43


gość ~gość (Gość)11.03.2020 21:04

Wszystkie te ludowe szopki mógł sobie wizytować po trzykroć. Pytam, co on robił w Urzędzie Gminy. Jakieś zawieranie... dramat

32


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat