Biegacze wrócili na stadion

Tydzień Trybunalski Czwartek, 12 kwietnia 20180 1857
Miłośnicy biegania z Piotrkowa po raz pierwszy w tym sezonie spotkali się na wspólnym treningu w ramach akcji „Biegam, bo lubię”. Bezpłatne zajęcia tradycyjnie odbywają na stadionie Concordii w każdą sobotę o godzinie 9.30.

Ładuję galerię...

W tym roku w roli trenera zadebiutował Kacper Krzysztofik z klubu Tri Aktywny Piotrków, który prowadzi grupy zarówno zaawansowanych biegaczy, jak i tych, którzy swoją przygodę dopiero zaczynają. - Przede wszystkim chcę pokazać ludziom jak biegać prawidłowo, żeby nie nabawić się kontuzji. Bieganie to nie ból i zmęczenie, a porcja przyjemności i endorfin - przekonuje.

 

Najważniejsze jest, by racjonalnie oceniać swoje możliwości i nie forsować się na pierwszych treningach. - Każdy z nas zaczynał od marszobiegu i nie trzeba się tego wstydzić. Lepsze wyniki osiąga się dzięki cierpliwości i regularnej pracy, one nie przychodzą od razu. Trzeba jednak podkreślić, że każda aktywność jest lepsza niż przesiadywanie na kanapie – dodaje Kacper Krzysztofik.

 

Coraz więcej piotrkowian stawia na aktywność fizyczną, ćwiczą na siłowniach lub w plenerze. - Bieganie stało się modne – przekonuje Paweł Makulski z Piotrkowskiego Klubu Biegacza „Endorfina”. - To bardzo dobrze, bo dzięki temu dbamy też o nasze zdrowie. Mam nadzieję, że pogoda będzie nam sprzyjać, a ludzie poczują wiosnę i postanowią być aktywni. To dobry moment, żeby coś zmienić w życiu. Mamy tu osoby, które ćwiczą z nami już od pierwszej edycji, ale pojawiają się też nowi uczestnicy, którzy chcą się przyłączyć lub chociaż zobaczyć jak nasze spotkania wyglądają.


Organizatorzy mają nadzieję, że chętnych do wspólnych ćwiczeń nie zabraknie, mimo tak wczesnej godziny spotkań.


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat