Bicie rekordu z Chomontkiem, Strefą FM i Focus Mall

Strefa FM Poniedziałek, 07 czerwca 20100 4134
Już w sobotę, 12 czerwca na terenie galerii handlowo-rozrywkowej Focus Mall na specjalne zaproszenie Radia Strefa FM Piotrków...

...Janusz Chomontek, żongler piłkarski, kilkunastokrotny rekordzista „Księgi Rekordów Guinnessa" w podbijaniu różnych rodzajów piłek spróbuje pobić kolejny rekord.

 

W kwadracie o wymiarach 5 m x 5 m zamierza podbić piłkę ponad 20 tysięcy razy, ustanawiając tym samym kolejny, 20 światowy rekord w dziedzinie żonglowania. Próba pobicia rekordu rozpocznie się o godzinie 14:00 i - jak zapowiada Janusz Chomontek - może potrwać nawet do 3 godzin.


Urodzony w Szczecinku w 1968 roku Janusz Chomontek swoją karierę sportową rozpoczynał od takich klubów piłkarskich, jak: Gwardia Koszalin i Zawisza Grzmiąca, w których był czynnym zawodnikiem. Pierwsze pieniądze za żonglerkę zarobił w wieku lat 16 za pokaz w przerwie meczu Legia Warszawa - Stal Stalowa Wola. Karierę wyczynową rozpoczął jednak dopiero w 1989 roku. Od tego czasu aż 19 razy ustanawiał i bił rekordy Guinnessa. Międzynarodową sławę zdobył we Włoszech w latach 80., kiedy na wizji w studiu telewizji RAI w obecności Zbigniewa Bońka i Diego Maradony podbił piłkę 35 tys. razy, bijąc tym samym rekord 7 tys. odbić piłki należący właśnie samego Diego Maradony. Argentyński piłkarz, wybrany przez FIFA najlepszym zawodnikiem XX wieku, o wyczynie Chomontka powiedział: „Ten facet ma talent, jaki zdarza się raz na kilka miliardów!" Polskiego żonglera z Pomorza zapraszano również na wielkie mecze, m.in. Bundesligi, do Hiszpanii i Francji, gdzie w przerwach zachwycał publiczność swoimi popisami.


Janusz Chomontek od kilku lat jest członkiem Towarzystwa Kontroli Rekordów Niecodziennych. W „Księdze Rekordów Guinnessa" można znaleźć 17 rekordów Janusza Chomontka w żonglowaniu różnymi rodzajami piłek i w różnych miejscach. W 1987 roku w strugach ulewnego deszczu, podbijając piłkę nożną, pokonał dystans 30 km na trasie z Ustki do Słupska w czasie 8 godzin i 20 minut. Dwukrotnie pokonał trasę maratonu warszawskiego o długości 42 km i 185 m, gdzie podczas trwającego 8 godzin i 30 minut przejścia piłka ani razu nie upadła mu na ziemię. W Hiszpanii podczas wystawy Expo żonglował piłką w kwadracie 5 m x 5 m przez 16 godzin. Z kolei podczas meczu Polska - Anglia żonglował piłeczką do tenisa ziemnego 4 godzin 20 minut. W czasie trwania programu 5-10-15 podbił piłeczkę ping-pongową 12 tysięcy razy, zaś dla programu „Macie, co chcecie" przeszedł plażą z Kołobrzegu do Gąsek 20 km, ustanawiając kolejny rekord. Pokonał również trasę maratonu berlińskiego, żonglując bez przerwy przez 100 km w czasie 18 godzin. 29 lipca 2007 r. w Łobzie ustanowił kolejny rekord Guinnessa - tym razem podbił piłkę koszykową 20432 razy w ciągu 2 godzin 11 minut i 3 sekund.


Czy Januszowi Chomontkowi uda się pobić kolejny rekord, przekonamy się już niebawem. W imieniu organizatorów wydarzenia - Radia Strefa FM Piotrków i galerii Focus Mall - zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w imprezie 12 czerwca.

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat