Biblioteka Pedagogiczna wznawia działalność

ePiotrkow Poniedziałek, 18 maja 20207 2222
Biblioteka Pedagogiczna w Piotrkowie Trybunalskim wznawia działalność. Od poniedziałku 18 maja do 26 czerwca placówka będzie czynna w poniedziałki, środy i piątki w godz. 8.00 -15.00, a we wtorki i czwartki w godz. 10.00 -17.00. To ostatnie dni w starej siedzibie, wkrótce bibliotekę czeka bowiem przeprowadzka.
fot. archiwum epiotrkow.pl

Czytelników Biblioteki Pedagogicznej w Piotrkowie (ul. Wojska Polskiego 122e) obowiązuje noszenie maseczek i rękawiczek. Biblioteka udostępnia czytelnikom płyn dezynfekcyjny. Niedostępna jest czytelnia i komputery. Oddawane przez czytelników książki udają się na 5-dniową kwarantannę (po tym terminie staną się dostępne dla kolejnych czytelników). W wypożyczalni mogą znajdować się jednocześnie 3 osoby. - Zachęcamy do przygotowania konkretnych tytułów i/lub sygnatur książek, które chcą Państwo wypożyczyć. Zachęcamy do rezerwacji i zamawiania książek przez internet, a także do kontaktu telefonicznego, mailowego, facebookowego w każdej sprawie stanowiącej przygotowanie do wizyty w bibliotece – mówią pracownicy BP.

 

Ze względu na zbliżającą się przeprowadzkę biblioteki czasowo niedostępna jest starsza część księgozbioru (na chwilę obecną ok. 75%) oraz czasopisma sprzed 2020 roku, zbiory te są już bowiem spakowane.

 

Tymczasem trwa jeszcze remont budynku przy Wojska Polskiego 2, gdzie znajdzie się nowa siedziba Biblioteki Pedagogicznej. Koniec inwestycji, jak poinformowano nas kilka tygodni temu w Zarządzie Nieruchomości Województwa Łódzkiego, zaplanowano na koniec czerwca. Wojewódzka biblioteka będzie głównym, ale nie jedynym użytkownikiem wyremontowanego obiektu. W pozostałych pomieszczeniach znajdą swoje siedziby inne jednostki wojewódzkie, które obecnie korzystają z wynajmowanych pomieszczeń w różnych, odległych od siebie lokalizacjach w Piotrkowie Trybunalskim. Będą to filie: Wojewódzkiego Biura Geodezji, Zarządu Dróg Wojewódzkich, Regionalnego Ośrodka Adopcyjnego w Łodzi oraz Wojewódzkiego Urzędu Pracy – Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej. Obecna siedziba Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim znajduje się w wynajmowanych pomieszczeniach budynku należącego do Firmy Hanpol Sp. z o.o. z Piotrkowa Trybunalskiego.

 


Kontakt:

Biblioteka Pedagogiczna w Piotrkowie

ul. Wojska Polskiego 122e

tel. 44 649-50-77

pedagogiczna.edu.pl

e-mail: wypozyczalnia@pedagogiczna.edu.pl


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)18.05.2020 20:06

Wojewódzka biblioteka pedagogiczna chyba jest w Łodzi? A to w Piotrkowie chyba jest jej filia?

30


gość ~gość (Gość)21.05.2020 14:46

Tak pozamykajcie szkoły, kościoły, biblioteki, a psychiatrzy będę mrli pracę.

10


gość ~gość (Gość)18.05.2020 21:47

A to Piotrkowska mediateka nie chce biblioteki pedagogicznej? A może jednak się skusi. Przecież to ten sam czytelnik.

11


gość ~gość (Gość)18.05.2020 20:13

Dwie biblioteki obok siebie. Brawo dla decydentów. To może lepiej żeby wszystko przenieść do mediateki. Po co generować generować dodatkowe koszty. Administracja, kadra kierownicza, pewnie osoby sprzątające. Połączyć instytucje. Mniejsze koszty dla podatników

13


sdfsdf ~sdfsdf (Gość)18.05.2020 09:49

Całe 3 osoby skaczą z radości... ten twór powinien być już dawno włączony w poczet mediateki, a etaty uwolnione.

14


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat