Bezrobotni porządkują Sulejów

Strefa FMRegion Czwartek, 28 maja 20205 2432
10 osób przystąpiło do prac porządkowych, dzięki którym na terenie miasta i gminy będzie schludniej. W ramach prac społecznie użytecznych każda z osób przepracuje na rzecz samorządu 40 godzin.
zdjęcie ilustracyjne, fot. pixabay

Jak wyjaśniają włodarze Sulejowa, jest to forma wsparcia, z której mogą skorzystać osoby bezrobotne bez prawa do zasiłku, jednocześnie korzystające ze świadczeń pomocy społecznej albo osoby uczestniczące w kontrakcie socjalnym, indywidualnym programie usamodzielnienia lub indywidualnym programie zatrudnienia socjalnego. Takie rozwiązanie umożliwiła umowa podpisana między burmistrzem Wojciechem Ostrowskim a Powiatowym Urzędem Pracy w Piotrkowie Trybunalskim.

Pierwotnie bezrobotni mieli rozpocząć pracę już w kwietniu, ale w związku pandemią koronawirusa musieli poczekać do maja. Projekt potrwa do 10 lipca tego roku.


Zainteresował temat?

1

4


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)29.05.2020 06:09

Jeszcze pora zagospodarować nauczycieli którzy od 3 miesięcy dostają pełną pensję, a nie pracują

41


gość ~gość (Gość)28.05.2020 11:46

W eSulejów wszystko możliwe. Jak będzie potrzeba, to piekarz auto naprawi. Taki naród to się chwali!

81


eneduerabe ~eneduerabe (Gość)28.05.2020 11:26

A jak zostaną "zagospodarowani" pracownicy MZK, którzy dotychczas wozili śmieci. Toż to ponad 20 tysięcy na miesiąc.

91


dfgdgdfg ~dfgdgdfg (Gość)28.05.2020 11:04

Szkoda, że tworząc takie sztuczne prace zabiera się ją komuś, kto np. za pielęgnowanie zieleni, dbanie o porządek mógłby pobierać normalną pensję, odprowadzać podatki (dzieki czemu miasto by się bogaciło). Przez tego typu prace tworzy się nierówną konkurencję dla firm dbających o czystość.

82


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat