Bezrobocie: lipiec porównywalny do czerwca

PAPKraj Wtorek, 14 lipca 20205 1393
Jeśli chodzi o przyrost i odpływ osób bezrobotnych, szacujemy, że w lipcu sytuacja będzie porównywalna do czerwca - powiedziała we wtorek szefowa MRPiPS Marlena Maląg. Dodała, że od 1 do 13 lipca przybyło ok. 3 tys. osób bezrobotnych.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg we wtorek w Programie I Polskiego Radia pytana była o sytuację na rynku pracy w związku epidemią COVID-19.

 

"Na 13 lipca sytuacja jest porównywalna do czerwca, jeśli chodzi o przyrost i odpływ osób bezrobotnych. Na wczoraj przybyło nam osób bezrobotnych ok. 3 tys. w lipcu" - powiedziała. I dodała: "Szacujemy, że w miesiącu lipcu sytuacja będzie porównywalna do miesiąca czerwca".

 

Przypomniała, że pod koniec czerwca stopa bezrobocia wyniosła 6,1 proc. Było wtedy ponad 1 mln 25 tys. osób bezrobotnych. A od wybuchu epidemii przybyło 100 tys. osób bezrobotnych.

 

Zapewniła, że jej ministerstwo każdego dnia analizuje dane dot. rynku pracy - choćby wypłaty z tarcz antykryzysowych czy środków wypłacanych z BGK. "Wypłaconych jest już ponad 115 mld zł na ratowanie miejsc pracy, różnymi instrumentami. Dziś jest etap wychodzenia z trudnej sytuacji, spowolnienia gospodarczego, głównie poprzez inwestycje" - powiedziała.

 

Dopytywana wymieniła, że branżami, które na to pozwolą, będą m.in. sektory drogowe czy budownictwo. (PAP)


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)14.07.2020 21:01

Ja mam wykrztalcenie wyrzsze i dajom mi umowę krutkom

00


gość ~gość (Gość)14.07.2020 14:42

Ja tam na bezrobociu już rok.Nie będę robił na prywaciarzy bez umowy.

10


gość ~gość (Gość)14.07.2020 12:40

Jak to bezrobocie wzrosło ? Przecież nie tak dalej jak tydzień temu Morawiecki mówił, że rok do roku ten czerwiec jest o 3% lepszy. Przecież mamy wzrost gospodarczy, którego zazdrości nam cała Unia. To jakim cudem wzrasta bezrobocie ?

20


gość ~gość (Gość)14.07.2020 11:29

Są wakacje wiele osób pojechało sezonowo zarobić zagranicę A ta pier.. o porównywalnym bezrobociu

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat