Bezpłatne porady prawne także w czasie epidemii

ePiotrkowRegion Poniedziałek, 05 października 20206 1581
Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim informują, że mimo trwającej epidemii mieszkańcy nadal mają możliwość zarówno osobistego, jak i zdalnego uzyskania nieodpłatnej pomocy prawnej oraz skorzystania z nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego.
fot. pixabay.com / 7515461

Przed uzyskaniem pomocy w sposób zdalny beneficjent nie jest zobowiązany do złożenia pisemnego oświadczenia, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej, a osoba fizyczna - przedsiębiorca - nie musi składać oświadczenia o niezatrudnianiu innych osób w ciągu ostatniego roku. W celu ustalenia terminu udzielenia porady zalecany jest kontakt telefoniczny pod numerem: 44 732 88 01 lub mailowy: sekretariat@powiat-piotrkowski.pl.


Udzielanie porad osobiście odbywa się z zapewnieniem odpowiedniego bezpieczeństwa, w tym wyposażenia punktów w środki ochrony osobistej dla wykonawców jak i osób korzystających z pomocy. W punktach przebywać mogą tylko osoby z odpowiednio zakrytymi ustami i nosem, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Konieczne będzie również zdezynfekowanie rąk przy wejściu oraz zasada oczekiwania w kolejce w odstępie minimum 2 metrów. Dopuszczalna liczba interesantów przebywających w tym samym czasie w jednym pomieszczeniu nie może być większa niż jedna osoba na jedno stanowisko obsługi, z wyłączeniem pracowników. Ograniczenia dotyczącego dopuszczalnej liczby interesantów przebywających w tym samym czasie w jednym pomieszczeniu nie stosuje się do:

  • dziecka do ukończenia 13 roku życia
  • osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności, osoby z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, osoby z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub osoby, która ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie
  • osoby o ograniczonej możliwości prowadzenia własnych spraw w urzędzie
  • osoby wymagającej pomocy tłumacza 
  • innej osoby, w przypadkach wynikających z odrębnych przepisów.

Po uzyskaniu pomocy prawnej lub skorzystaniu z poradnictwa obywatelskiego, mieszkańcy mają możliwość przekazania anonimowej opinii
o udzielonej pomocy pod wskazanym wyżej numerem telefonu lub adresem mailowym, a także listownie.

 

Listę punktów, w których można uzyskać pomoc prawną znajdziecie tutaj.


Zainteresował temat?

0

2


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ksiądz Adam ~ksiądz Adam (Gość)05.10.2020 12:02

a Pan ,Pani prawnik kosi nie małe pieniądze z budżetu miasta,gminy od zaprzyjażnionego burmistrza,starosty,wojewody i tak oto odbywa się "dbanie" o wszystkich dobro
.

50


Polecam ~Polecam (Gość)05.10.2020 20:01

Wam korzystanie z bezpłatnych telefonicznych porad prawnych Państwowej Inspekcji Pracy - jeśli macie sprawę związaną z pracą. Długo czekałam w kolejce na linii, ale porada była fachowa, pani wszystko wytłumaczyła i podała podstawę prawną. Jestem naprawdę zadowolona.

20


dsads ~dsads (Gość)05.10.2020 10:45

Z tą bezpłatną pomocą - na którą się zrzucamy wszyscy a skorzystać mogą nieliczni jest jak z całą resztą. Załóżmy: masz człowieku dom - mieszkanie. Z tym wiąże się szereg wymogów. Podatki, opłaty, umowy z odbiorcami i dostawcami. A wybudowałeś - kupiłeś to z twoich już opodatkowanych pieniędzy. Ja się pytam: dlaczego mam np. płacić podatek od nieruchomości - którą to nieruchomość mam dzięki trudowi i pracy jaką wykonałem? Podatek ten to jakaś KARA ZA POSIADANIE! A po drugiej stronie mamy człowieka, który żyje jak bezdomny. I jemu należą się różne datki to z MOPS-u, to z fundacji, to darowizn, to ciuchy, to dach nad głową. Te wyspecjalizowane jednostki, które z tych świadczeń mają czasami około 3000 zł/miesiąc do pracy nie pójdą. One żyje i się mnożą. Nie piszę o osobach chorych ale o zdrowych, młodych ludziach. Ten socjal rozwala nam gospodarkę.

80


fghfgh ~fghfgh (Gość)05.10.2020 08:46

To jest dobre - bezpłatna pomoc prawna, ale dla wybranych bezpłatna. Czyli np. jak ci lepiej idzie to nie możesz skorzystać z usługi, na którą się zrzucasz w podatkach?

70


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat