Bezpieczna kobieta II. Trwa nabór

ePiotrkow Poniedziałek, 29 stycznia 20185 6094
Trwa nabór do drugiej edycji szkolenia z samoobrony „Bezpieczna kobieta”. W tym roku organizatorzy chcą przeszkolić 35 pań. Pierwsze zajęcia rozpoczną się 17 lutego.
Bezpieczna Kobieta 2017, fot. archiwum epiotrkow.pl

Uczestniczki kursu nauczą się m.in., jak zejść z linii ataku, założyć dźwignię i obezwładnić napastnika. Zajęcia będą odbywały się w weekendy na terenie Klubu Aikido Aikikai w Piotrkowie (w sumie 16 godzin). Najpierw panie wysłuchają prelekcji o aspektach psychologicznych i prawnych obrony koniecznej, a następnie wezmą udział w treningu samoobrony i ogólnorozwojowym.

 

Rok temu kurs ukończyło z powodzeniem 25 uczestniczek. - Po ostatnich zajęciach panie pytały nas co dalej? Kiedy następne szkolenie? Poszliśmy więc za ciosem i organizujemy kolejną edycję - mówi Dawid Ciżewski ze stowarzyszenia Pokolenie IDEA, organizator.

 

Kurs samoobrony poprowadzą doświadczeni instruktorzy aikido. Jedna sesja treningowa na macie będzie należała do Marty Mysur - mistrzyni świata w taekwon-do ITF, instruktorki samoobrony, policjantki.

 

Pierwsze zadanie przed uczestnikami to zminimalizowanie lęku, który nas paraliżuje. - Napastnicy mają tę przewagę, że działają z zaskoczenia. Na tym bazują np. złodzieje, którzy próbują wyrwać nam torebki czy osoba, która chce nas skrzywdzić. Kurs samoobrony ma dodać kobietom pewności siebie w chwili zagrożenia. To taka forma prewencji - podkreśla Marta Wąs z piotrkowskiego Klubu Aikido Aikikai.

 

Nabór potrwa do wyczerpania liczby miejsc. Panie mogą zapisywać się dzwoniąc po numer telefonu - 661 598 814 lub pisząc na e-mail: bezpieczna.kobieta@onet.pl.

 

Organizatorem jest stowarzyszenie Pokolenie IDEA.


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

sal ~sal (Gość)30.01.2018 12:40

Kto mieszka w kamienicy róg ul Słowackiego, a ul Młynarskiej po stronie zach. gdzie chiński market??????

00


ciemnoskóry ~ciemnoskóry (Gość)30.01.2018 10:49

~zatruli zachód, zatrują i nas - strasznie zatruty umysł propagandą tvp-pis. Tak może pisać przypadek ,który poddaje się propagandzie i nigdy nie wyjechał poza granice wsi, ciekawe czy się mylę?

22


gość ~gość (Gość)30.01.2018 09:54

Chyba kominiarz.

01


zatruli zachód, zatrują i nas ~zatruli zachód, zatrują i nas (Gość)29.01.2018 22:28

A słyszał już ktoś o zaczepkach ze strony ciemnoskórych kolesi pod marketami???

53


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat