Bezdomni nie zostają bez opieki, chyba, że jej nie chcą

ePiotrkow Poniedziałek, 13 listopada 201712 4353
Pustostany, zniszczone kamienice to naturalne miejsca, w których można spotkać bezdomnych. Ludzie ci nie szukają innego miejsca pobytu, choć w Piotrkowie nie ma z tym problemu. Jeśli tylko tego chcą mogą skorzystać z pomocy pracowników schroniska dla osób bezdomnych mieszczącego się przy ulicy Wroniej. Ale … nie chcą.
fot. archiwum epiotrkow.pl

W schronisku przebywa zazwyczaj ok. 70-80 osób w tym 15-20 kobiet. Zapewnioną mają opiekę całodobową, cztery posiłki dziennie, ubranie, pomoc medyczną. Gdy pojawi się mróz to do ośrodka trafia kolejnych 40 osób i wszyscy mogą liczyć na pomoc. - Jeżeli nie chcą przebywać u nas na stałe, zawsze mogą się zgłosić dostaną żywność,  czyste ubranie, mogą wziąć prysznic – podkreśla  Piotr Kindilichi, kierownik schroniska dla osób bezdomnych w Piotrkowie . - Warunkiem przebywania w ośrodku jest zakaz picia alkoholu, przyjmujemy tylko osoby trzeźwe – dodaje. Są jednak wyjątki od tej reguły. Gdy na zewnątrz jest naprawdę zimno to również pijani bezdomni mogą liczyć na pomoc.

Schronisko jest zarządzane przez Stowarzyszenie Centrum Pomocy „Panaceum”, a finansowane jest z dotacji miasta, środków własnych i przez sponsorów. Na 900 metrach kwadratowych są sale mogące pomieścić od 8 do 16 osób. - Być może już wkrótce zaadoptujemy dodatkowe pomieszczenia, które nasi podopieczni wyremontują, więc będziemy mieć kolejne 100m2 – zapowiada Piotr Kindilichi.

 

Najważniejsze jest to, że z bezdomności można wyjść. - Są osoby, które wychodzą z ośrodka, układają sobie życie. Byłem zapraszany na śluby czy chrzciny – mówi kierownik schroniska. Ale żeby tak się stało trzeba w nim mieszkać, a nie w zniszczonych kamienicach. – Ale to jest wolna wola każdego człowieka – dodaje Kindilichi.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (12)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)13.11.2017 12:25

Więc trzeba ich gonić z pustostanów.

50


.A. ~.A. (Gość)13.11.2017 20:52

o "współpracy" z osobami bezdomnymi najlepiej wiedzą pracownicy socjalni i Straż Miejska, wiedzą co to znaczy "motywować" osobę bezdomną aby zgodziła się na pobyt w noclegowni... bo zima..., bo mróz..., bo każdy powinien żyć w godziwych warunkach..., a w noclegowni przecież dostaną jedzenie, spanie na czystym materacu, można umyć się i czysto ubrać...wykorzystać szansę i " odbić się od dna" - ile razy trzeba PROSIĆ taką osobę by może jednak rozważyła zmianę stylu życia- BEZSKUTECZNIE!!! bo przecież wszyscy doskonale znają swoje prawa i wiedzą, że są wolni i nikt niczego nie może im narzucić, zmusić, nakłonić.... OCZYWIŚCI- do czasu, do czasu kiedy coś się wydarzy- bo wtedy wszyscy zaczną rozliczać slużby- MOPR, Straż Miejską, Policję z tego że powinni działać wcześniej bo przecież na pewno wiedzieli, widzieli, a jeśli o czymś nie wiedzieli to jak mogli nie wiedzieć... PROSZĘ WTEDY PAMIĘTAĆ, ŻE OSOBY BEZDOMNE SĄ WOLNE I MAJĄ PRAWO DECYDOWAĆ O SWOIM LOSIE

30


gość ~gość (Gość)13.11.2017 15:55

Straszliwe jednak warunki w tej noclegowni, jak wynika ze zdjęcia. To urąga ludzkiej godności!

55


420L ~420L (Gość)13.11.2017 17:50

a można jarac blanty ??

01


kmicic ~kmicic (Gość)13.11.2017 14:19

osoby bezdomne niechętnie chcą pomocy osoba bezdomna wychodzi z założenia takiego że jest osobą wolną i nikt nie będzie stawiał im warunków wydawał rozkazów itd tak jak mozna to nazwać prawdziwy anarchista zyje sobie własnym życie dla niego liczy się byciem wolnym

30


Zaduma ~Zaduma (Gość)13.11.2017 11:52

Niektórzy to od urodzenia do późnej starości chcieliby dziecięciem być, bez odpowiedzialności za swoje życie, bo nie ma to jak żyć "krótko, ale dobrze", często słyszałam takie slogany, a przychodzi żyć długo i byle jak.

40


procencik ~procencik (Gość)13.11.2017 11:26

Wszystko przez ten cholerny zakaz picia alkoholu.

24


gość ~gość (Gość)13.11.2017 10:49

Powinni zezwolić na alkohol w schronisku i wszyscy bezdomni by tam zamieszkali. Co to zmienia , a atmosfera powinna tam nie odbiegać od domowej. A każdy z nas lubi sobie piwko strzelić wieczorkiem po pracy.

17


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat