Bełchatów: Lewa wspomnienie prawej

Tydzień Trybunalski Środa, 06 czerwca 20120 1516
Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie serdecznie zaprasza na monodram pt.: “Lewa - wspomnienie prawej”.

- Jest to spektakl, który – ze względu na chorobę aktorki – musieliśmy odwołać w marcu. Obiecaliśmy wtedy, że zaprezentujemy go w najbliższym, możliwym czasie. Idealnym terminem okazał się 9 czerwca, kiedy to – po raz kolejny – przed MCK stanie mammobus, a następnego dnia, na placu Narutowicza odbędzie się rodzinny festyn pt.: “Zdrowa niedziela”. Zapraszamy więc na godz. 18.00 na monodram pt. “Lewa – wspomnienie prawej” wg Dziennika Krystyny Kofty w wykonaniu aktorki Teatru im. W. Horzycy w Toruniu - Teresy Stępień-Nowickiej - mówią organizatorzy przedsięwzięcia.
Wstęp bezpłatny dzięki dofinansowaniu spektaklu przez Starostwo Powiatowe w Bełchatowie.

Jest to opowieść o chorobie, a raczej o walce z nią i z samą sobą. Jak pisała autorka tekstu: “Pisanie dziennika było, obok chemioterapii, lekarstwem na moją chorobę. Bohaterka tego dramatu zafundowała sobie traumę na własne życzenie. Nie badała się, bo nic ją nie bolało. Dlatego teraz jej pierś lewa jest wspomnieniem prawej. Was też nie boli, więc się nie badacie. Opublikowałam dziennik choroby. Opłaciło się, bo wiele z was poszło się zbadać. Chciałabym, żeby nikt nie był samotny w chorobie. Teresa Stępień-Nowicka swoją energią, zapałem, talentem przekonała mnie, że można przyjąć jeszcze jedną formę, MÓWIĆ DO WAS ZE SCENY”.

I nie tylko. W organizację spektaklu włączyły się bełchatowskie “Amazonki”. Będą na spektaklu i będą czekały po spektaklu na rozmowy przy kawie.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat