Będzie zmiana trenera w Piotrkowianinie

Strefa FM Wtorek, 07 maja 201916 3160
Wygasająca 31 maja umowa z obecnym szkoleniowcem Dmytro Zinchukiem nie zostanie przedłużona, jak już wcześniej informowaliśmy, wszystko wskazuje na to, że zastąpi go Bartosz Jurecki, który niebawem ma przyjechać do Piotrkowa Trybunalskiego i podpisać kontrakt.
Fot.: www.piotrkowianin.pl

Dlaczego Dmytro Zinchuk nie będzie kontynuował swojej misji, mimo iż zespół zajął siódme miejsce w tabeli, co - jak podkreślają sami działacze - było dużym sukcesem? To pytanie zadaliśmy Przemysławowi Berlińskiemu, kierownikowi piotrkowskiego zespołu.

- Rzeczywiście po tym udanym sezonie, co jest też zasługą trenera, może się wydawać, że nie powinniśmy robić żadnych zmian. Członkowie Zarządu doszli jednak do wniosku, że obecna formuła się wyczerpała i zespół potrzebuje nowego impulsu. Myślę, że mamy najmniejszy budżet spośród wszystkich zespołów, występujących w PGNiG Superlidze i dlatego nie możemy spocząć na laurach. W przyszłym sezonie też chcielibyśmy zakończyć sezon na podobnym miejscu w tabeli, co na pewno nie będzie łatwe, ale uważamy, że bez tych zmian byłoby to jeszcze trudniejsze. Prowadziliśmy rozmowy z trenerami młodego pokolenia, którzy mają bliski kontakt z trenerami grup młodzieżowych, czy szkoleniowcami młodzieżowych reprezentacji. Bartek Jurecki ma z nimi świetny kontakt, a my z uwagi na ograniczony budżet będziemy starali się systematycznie uzupełniać nasz skład o młodych, perspektywicznych zawodników - powiedział podczas wtorkowego programu O tym się mówi na antenie Radia Strefa FM Piotrków Przemysław Berliński.

 

A co na temat tej zmiany sądzą sami zawodnicy?

 

 - Bardzo się cieszymy, ponieważ Bartosz niesie za sobą jakość. Jest profesjonalistą i legendą. Może przyciągnie też do klubu jakichś nowych sponsorów, pan kierownik twierdzi, że mamy najmniejszy budżet w lidze, może nowy trener to zmieni - dodaje Szymon Woynowski, rozgrywający Piotrkowianina.

 

Zespół opuszczą też Orfeus Andreou i Marcin Schodowski, a Artur Urbański ma zostać wypożyczony do jednego z najlepszych czeskich zespołów HC Banik Karvina.

 

Do drużyny dołączył natomiast 22-letni prawy rozgrywający Adrian Turkowski. Ostatnio grał w pierwszoligowej Stali Gorzów, a jest wychowankiem Wisły Płock. Działacze szukają też bramkarza.


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (16)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

janosik ~janosik (Gość)07.05.2019 15:00

Dima nie przejmuj się za rok po prośbie przyjdą ,a w ogóle to powinieneś tą ofertę z kraju przyjąć

41


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat