Będzie zmiana trenera w Piotrkowianinie

Strefa FM Wtorek, 07 maja 201916 3420
Wygasająca 31 maja umowa z obecnym szkoleniowcem Dmytro Zinchukiem nie zostanie przedłużona, jak już wcześniej informowaliśmy, wszystko wskazuje na to, że zastąpi go Bartosz Jurecki, który niebawem ma przyjechać do Piotrkowa Trybunalskiego i podpisać kontrakt.
Fot.: www.piotrkowianin.pl

Dlaczego Dmytro Zinchuk nie będzie kontynuował swojej misji, mimo iż zespół zajął siódme miejsce w tabeli, co - jak podkreślają sami działacze - było dużym sukcesem? To pytanie zadaliśmy Przemysławowi Berlińskiemu, kierownikowi piotrkowskiego zespołu.

- Rzeczywiście po tym udanym sezonie, co jest też zasługą trenera, może się wydawać, że nie powinniśmy robić żadnych zmian. Członkowie Zarządu doszli jednak do wniosku, że obecna formuła się wyczerpała i zespół potrzebuje nowego impulsu. Myślę, że mamy najmniejszy budżet spośród wszystkich zespołów, występujących w PGNiG Superlidze i dlatego nie możemy spocząć na laurach. W przyszłym sezonie też chcielibyśmy zakończyć sezon na podobnym miejscu w tabeli, co na pewno nie będzie łatwe, ale uważamy, że bez tych zmian byłoby to jeszcze trudniejsze. Prowadziliśmy rozmowy z trenerami młodego pokolenia, którzy mają bliski kontakt z trenerami grup młodzieżowych, czy szkoleniowcami młodzieżowych reprezentacji. Bartek Jurecki ma z nimi świetny kontakt, a my z uwagi na ograniczony budżet będziemy starali się systematycznie uzupełniać nasz skład o młodych, perspektywicznych zawodników - powiedział podczas wtorkowego programu O tym się mówi na antenie Radia Strefa FM Piotrków Przemysław Berliński.

 

A co na temat tej zmiany sądzą sami zawodnicy?

 

 - Bardzo się cieszymy, ponieważ Bartosz niesie za sobą jakość. Jest profesjonalistą i legendą. Może przyciągnie też do klubu jakichś nowych sponsorów, pan kierownik twierdzi, że mamy najmniejszy budżet w lidze, może nowy trener to zmieni - dodaje Szymon Woynowski, rozgrywający Piotrkowianina.

 

Zespół opuszczą też Orfeus Andreou i Marcin Schodowski, a Artur Urbański ma zostać wypożyczony do jednego z najlepszych czeskich zespołów HC Banik Karvina.

 

Do drużyny dołączył natomiast 22-letni prawy rozgrywający Adrian Turkowski. Ostatnio grał w pierwszoligowej Stali Gorzów, a jest wychowankiem Wisły Płock. Działacze szukają też bramkarza.


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (16)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

nowy ~nowy (Gość)09.05.2019 22:14

po trzech lub czterech meczach będzie pan szeryf tęsknił do Dimy

22


januszek ~januszek (Gość)09.05.2019 21:03

Na ten moment jestem przeciw zwolnieniu trenera Żińczuka. osiągnął sukces w tym sezonie i jest jedną z legend klubu. Na jego miejsce przychodzi Bartosz Jurecki, wybitny zawodnik, ale w karierze trenerskiej potknął się na pierwszej przeszkodzie. Zobaczymy, co osiągnie w Piotrkowie, czy będzie w stanie poprawić tegoroczny wynik(7 miejsce). Odchodzi mój ulubieniec, chyba najsłabszy prawoskrzydłowy w historii klubu- Orfeus Andreu. Zobaczymy gdzie się odnajdzie.

03


uwalil bym cie raz ~uwalil bym cie raz (Gość)08.05.2019 17:32

w konciu cos zrobili trener jak trener ale u góry wyczyscic

41


gość ~gość (Gość)07.05.2019 11:15


Miejmy nadzieję że przyjdzie jakiś dobry bramkarz bo z tymi chłopakami co zostali to trochę słabo. Procho od dłuższego czasu nic nie pokazuje, a Pyrka jeśli dobrze pamiętam jest za mało doświadczony.

22


rocznik i czerwona kartka ~rocznik i czerwona kartka (Gość)08.05.2019 17:38

cos to da nowy trener zmieni to system trzeba zmienic

02


krzyzak ~krzyzak (Gość)08.05.2019 17:36

tomasz hajto by tam sie przydał moze by grali krosowimi podaniami

21


gordolzwelem jest ~gordolzwelem jest (Gość)08.05.2019 17:35

Franek S by tam pozamiatał

22


ptb,,,,,,,,,,,,,,,,,,ptb ~ptb,,,,,,,,,,,,,,,,,,ptb (Gość)08.05.2019 17:33

fc.kelners taką nazwe niech przyjmą

22


rezon ~rezon (Gość)07.05.2019 11:59

Najlepsi bramkarze są w Vabanku !!!!!

24


. ~. (Gość)07.05.2019 10:52

Czy to znaczy tyle, że Dima na dłużej w Piotrcovii?

05


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat