Będzie wsparcie dla służb naszego regionu?

ePiotrkow Sobota, 28 stycznia 201733 8309
Czwartkowy karambol uświadomił władzom centralnym, że autostrada A1 a także S8 czy DK 12 to jedne z najważniejszych dróg w Polsce. Niestety często się zdarza, że dochodzi na nich do wypadków. Dlatego służby, które funkcjonują na danym terenie powinny uzyskać wsparcie z budżetu centralnego. Czy władze regionu „wykorzystają” karambol do pozyskania odpowiedniego sprzętu z MSWiA?
fot. archiwum epiotrkow.pl

Piotr Wojtysiak, wicestarosta piotrkowski zwrócił uwagę na fakt, że to samorządy w dużym zakresie poniosą koszty akcji ratunkowej. – Niektóre powiaty czy gminy nie wydają przez 10 lat tyle pieniędzy na zarządzanie kryzysowe, ile nasze wydały w jeden dzień – dodaje Dariusz Klimczak, wicemarszałek województwa łódzkiego.

 

Samorządowiec podkreśla, że na pewno wsparte zostaną jednostki OSP funkcjonujące w gminach przez teren, których przebiega autostrada. Ponadto - jak zapowiada - zwróci się do Wojewody o wsparcie. – Na pewno będziemy dążyć do wzmocnienia służb w naszym regionie – dodaje Klimczak.


Zainteresował temat?

3

2


Komentarze (33)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

dasda ~dasda (Gość)28.01.2017 13:51

No i dobrze niech chłopaki z OSP dostaną odpowiednie auta :)
Ale nie rozumiem działań policji. Wczoraj w Sulejowie była kolizja 2 aut osobowych. OSP kierowało ruchem wahadłowo blisko 3-4h. Czy Policja tak długo musi działać i blokować drogę. A później korki kilometrowe się tworzą od Piotrkowa.

63


Boom ~Boom (Gość)28.01.2017 21:01

No i będą inwestować w osp, a w Piotrkowie nadal będą tylko trzy karetki dla mieszkańców. Jak widać są również i równiejsi.

63


Gg ~Gg (Gość)29.01.2017 08:37

PSL się budzi bo już niedługo odejdą na zawsze od koryt.Jak PiS przeglosuje ustawę ordynacji .teraz będą ustawy o emeryturach dla osp robić szkoda ze tak późno. Czemu tego nie zrobili jak Pawlak był premierem .
A
A
a

52


No ja ~No ja (Gość)28.01.2017 21:38

Dlaczego nie ma żadnych informacji o skoku samobójcy na Słowackiego?

05


Ziiomek ~Ziiomek (Gość)28.01.2017 21:26

Powinni dac podwyzke piotrkowskiej drogowce to szybciej by robili

32


luzik luzikranga28.01.2017 19:06

~dasda (Gość), czego nie rozumiesz? 24 zł za godzinę razy 4 godziny, a dodaj jeszcze po pół godziny na przyjazd na miejsce zdarzenia i powrót do remizy. Gdyby im ktoś pozwolił, to kierowaliby ruchem do godziny 24 w dzień najbliższego Bożego Ciała.

24


ZielonyJoe ~ZielonyJoe (Gość)28.01.2017 19:09

Rządziliście 8 lat razem z PO - trzeba było doposażyć OSP, ewentualnie zająć się kwestią finansowania akcji ratunkowych w tego typu sytuacjach. Nie zrobiliście NIC w tym temacie, więc pretensje miejcie do Piechocińskich, Pawlaków, Kosiniaków-Kamyszów, Jarubasów, Możdżanowskich, Cubałów, Klimaczków, etc.

104


madeINpoland ~madeINpoland (Gość)28.01.2017 17:30

a czy prokuratura nasza tylko obwinia wszystkich kierowców karambolu bo jesli chodzi o tej jeden karambol to zawinił człowiek który wpadł na pomysł fotografowania karambolu po czym zatrzymał się na poboczu na (marginesie) gdzie właczył światła awaryne i zaczoł bie fotografować karambol poczym jadący kierowca widząc światła awaryjne zaczol gwaltownie chamowac poczym wpadł w poslizg i nastempny samochud udzyl w niego i powstał 2 karambol na oby dwóch stronach tak zwanej autostrady za to prokuratura powinna się zabrać i znalesc sprawce jednego karambolu bo na radich cb mowili o tym wszyscy

12


okok ~okok (Gość)28.01.2017 14:10

Panie Klimczak dopiero teraz? Wyjaśniam. Jeżeli jakaś gmina wydaje mało pieniędzy, na zarządzanie kryzysowe to dlatego, że nie ich nie ma, lub organ nadrzędny tego nie ogarnia. Jak się wozem bojowym wyjeżdża tylko na zawody raz do roku, a nagle bierze całodzienny udział w działaniach (polegających na przyglądaniu się pracy PSP) to koszty oczywiście rosną.

24


Oxyd ~Oxyd (Gość)28.01.2017 14:47

PSP Ptb tez specjalisci - w laniu wody.

25


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat