Będzie problem z wymijaniem na ul. Dalekiej?

Strefa FM Czwartek, 03 września 201513 2898
Czy zdołają wyminąć się autobus MZK i jakikolwiek inny samochód na zakręcie modernizowanej właśnie ulicy Dalekiej w Piotrkowie? - z takim pytaniem zwróciła się do Strefy FM mieszkanka tej części miasta, a chodzi o os. Wierzeje.
fot. aw

- Zastanawia mnie, czy po zakończonym remoncie ulicy Dalekiej nie będzie tam za wąsko. Moim zdaniem po zakończeniu remontu nie będzie możliwości, aby wyminęły się tam dwa samochody. Nie chodzi mi o osobówki, ale np. autobus i samochód osobowy. Wg mnie będzie problem – mówi mieszkanka.

 

Droga z jednej strony została rozjeżdżona przez samochody i obecnie faktycznie stała się nieco szersza, ale po zakończonej modernizacji ma wrócić do pierwotnego wymiaru - powiedziała w rozmowie z reporterem radia dyrektor Biura Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta w Piotrkowie. - Droga nie będzie węższa. Z jednej strony będzie okrawężnikowana, a z drugiej strony będzie wykonany ciek, który odprowadzi wody deszczowe do rowu – mówi Małgorzata Majczyna. - Mieszkańcom chodzi pewnie o pobocze utwardzone szlaką, które leży już na terenie gminy Sulejów. To jest granica dwóch gmin, ona biegnie po jednej stronie asfaltu ulicy Dalekiej, ten stan trwa już wieki. Nie ma potrzeby poszerzania tej drogi, ona ma 6 metrów i jest to standardowa szerokość. Natomiast jeśli chodzi o pobocze, to dobrze byłoby je uregulować, żeby było nasze, bo wtedy wszystkie poniesione nakłady byłyby zasadne.

 

Taką organizację ruchu w tym miejscu zatwierdził zarządca drogi wraz z policją i - jak zapewnił przedstawiciel ZDiUM - po remoncie nie powinno być kłopotów z wymijaniem się samochodów.

 


Zainteresował temat?

5

0


Komentarze (13)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

1 ~1 (Gość)04.09.2015 11:38

Można by było ściąć wewnętrzną stronę zakrętu chociaż o metr i już by było inaczej.

30


obywatel ~obywatel (Gość)03.09.2015 22:03

Och te remontowane drogi .Urzędnicy robią co chcą. NIKT nas nie wysłucha. Nawet papiery giną w urzędzie. Muszę się tym zająć albo zgłosić tylko nie wiem gdzie .Może mi ktoś podpowie

30


ANTY RADA ~ANTY RADA (Gość)03.09.2015 20:58

radni z wierzej to się obudzą przed następnymi wyborami i ogłoszą czego to nie zrobili tak jak radna która chwaliła sie ile kasy na osiedle a tak naprawde to pieniądze te poszły na jakieś pierdoły o których pewnie nawet ona sama nie pamieta

30


starszy wierzejak ~starszy wierzejak (Gość)03.09.2015 20:55

pytanie do pani Majczyny.... czy prawe pobocze jadąc od strony Wierzej też należy do gminy Sulejów ? odpowiadam nie ...więc można było ten zakręt bez problemu zrobić szerszy i łagodniejszy a nie głupoty opowiadać że się nie da bo to nie nasze ....to co może będzie to robił burmistrz SULEJOWA?

30


gon ~gon (Gość)03.09.2015 20:13

Mieszkankę informuje ze droga jest przejezdna w tym przypadku, jeśli dalszy problem wciąż się powtarza, proszę spróbować wykonać jedne z poniższych czynności:
- Widząc wielki pojazd zatrzymać się przed zwężka i następnie go przepuścić,
- Doinformować się w których godzinach dane autobusy kursują i nie uczęszczać daną drogą,
- Widząc olbrzyma zatrzymać się, zawrócić i jechać ulica Jeziorna>Wierzejska żeby dostać się do miasta,
- Zgłosić się na ponowny kurs prawa jazdy...
Pozdrawiam, Wierzejak.

26


gość 21 ~gość 21 (Gość)03.09.2015 16:59

Może by się ktoś zajął nowo budowana stacvja paliw przy Wolborskiej i Rzemieślniczej ,tu fontanna i ławeczki powinny być a tu jeszcze stacja i dopiero kocioł będzie przy tym małym rondzie .Głupota naszych urzedników poraża bo kto wydał pozwolenie na budowę w tym miejscu .Widocznie dobrze ktoś posmarował to i pozwolenie jest bo tak sie w tym kraju wszystko załatwia .

80


Radni jeżdżą Wierzejską ? ~Radni jeżdżą Wierzejską ? (Gość)03.09.2015 14:54

To im pasuje?

40


Gdzie są radni z Os.Wierzeje? ~Gdzie są radni z Os.Wierzeje? (Gość)03.09.2015 13:38

Czy oni tego nie widzą?

40


Za wąska na zakręcie była i będzie? ~Za wąska na zakręcie była i będzie? (Gość)03.09.2015 13:09

Póki niedouczeni ludzie będą piastować funkcje dyrektora inwestycji co nie umieją zarządzać to tak będzie a wystarczy wysłać mzk i z nią się minąć na zakręcie i już wszystko wiadomo.Jeżdzę tamtędy kilka razy dziennie i mogę coś powiedzieć na ten temat.A póżniej będzie za póżno a teraz nikt się nie interesuje inspektor podpisze a wykonawca weżnie kase ?Tak już u nas jest?

70


Polecam ~Polecam (Gość)03.09.2015 09:53

Polecam udać się na angielską wieś i dopiero wtedy narzekać na szerokość drogi

212


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat