Będzie ponowna rozprawa w sprawie amputacji nogi

Strefa FM Środa, 27 września 20175 5586
Jest już decyzja Sądu Okręgowego w Piotrkowie Tryb. w sprawie zaniedbania lekarza, które doprowadziło do amputacji nogi Pawła Kowary. Uchylony został wyrok Sądu Rejonowego i rozprawa odbędzie się ponownie.

Decyzją sądu I instancji lekarz został skazany na grzywnę w wysokości 50 stawek dziennych, czyli 5 tys. zł. Sąd Okręgowy uwzględnił stanowisko prokuratury i uznał, że konieczna jest zmiana kwalifikacji czynu na przestępstwo z umyślnym zamiarem narażenia pacjenta na utratę zdrowia. Dotychczas lekarz sądzony był za działanie nieumyślne, dlatego wymierzona mu kara była - jak podkreśla pełnomocnik poszkodowanego, Maria Roman - rażąco łagodna.
-Domagamy się, żeby oskarżony poczuł ciężar swojej winy. W interesie społecznym leży, aby już nikogo nie skrzywdził - dodaje.
Paweł Kowara w styczniu 2013 r. trafił do Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Kopernika w Piotrkowie z raną po ukłuciu widłami. Lekarz źle oczyścił ranę i nie podał antybiotyku. W wyniku zakażenia kilka dni później doszło do amputacji kończyny na wysokości uda.
Sprawa zostanie rozpatrzona ponownie przez Sąd Rejonowy, tym razem jako przestępstwo popełnione umyślnie.


Zainteresował temat?

5

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

a tu się widły wbiły dziecku w głowę.. ~a tu się widły wbiły dziecku w głowę.. (Gość)05.10.2017 23:28

...dawali jej 1 proc. szans na przeżycie:
http://twojezdrowie.rmf24.pl/czlowiek/dziecko/news-widly-wbily-sie-w-jej-glowe-dawali-jej-1-proc-szans-na-przez,nId,2448875

10


kitty ~kitty (Gość)27.09.2017 12:41

Ale zaraz, zaraz - jak to - lekarza?! Chyba lekarzy! Bo ich było dwóch. Ten drugi miga się od odpowiedzialności już kilka lat. Jest... chory. Na tyle, że nie może brać udziału w procesie, he he. Sąd wyłączył więc jego sprawę i ograniczył się do sądzenia tego jednego - zdrowego lekarza.
Uprasza się o rzetelne informowanie opinii społecznej: oskarżonych jest dwóch, odpowiada jak na razie jeden, a drugi choruje. Albo "choruje".

100


Witek ~Witek (Gość)27.09.2017 19:44

Zmiany w sądach muszą być radykalne to co proponuje PAD to za mało . Ja zadam pytanie co ze sprawami okresu stanu wojennego i kiedy zostaną naprawione krzywdy wyrządzone przesz sąd w okresie trwania stanu wojennego i dokąd będa pracować sędziowie którzy zostali wprowadzeni do pracy po 13 grudnia to skandal by dalej orzekali

31


nie bronić konowałów ~nie bronić konowałów (Gość)27.09.2017 12:18

Jednak minister Ziobro sieje postrach wśród sędziów.

80


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat