Będzie pikieta rolników w centrum Piotrkowa

ePiotrkow Czwartek, 12 lutego 2015144 16419
W piątek w Piotrkowie odbędzie się pikieta rolników z Komitetu Protestacyjnego Rolników Ziemi Piotrkowskiej. Przyjadą do miasta ciągnikami, aby przekazać petycję staroście piotrkowskiemu.

Ładuję galerię...

W środę w siedzibie Starostwa Powiatowego w Piotrkowie z rolnikami spotkał się starosta Stanisław Cubała. Rolnicy protestują m.in. przeciwko spadkom cen za kilogram żywca wieprzowego.

 

- Podczas naszego spotkania rozmawialiśmy między innymi o tym, co Rada Powiatu piotrkowskiego zamierza zrobić dla rolników ziemi piotrkowskiej. Przede wszystkich chcemy obniżyć koszty i utrzymać stabilizację produkcji. W tym celu podjęliśmy uchwałę dotyczącą strategii rozwoju powiatu. W tym dokumencie ujęliśmy sprawy naszych rolników. Aby im pomóc, zamierzamy tworzyć piotrkowski rynek zbytu na produkty rolne. Rozmawialiśmy także na temat kłopotów, jakie dręczą dziś naszych rolników. Zebrali oni te problemy w swojej petycji, z którą zapoznamy się w piątek - mówił Stanisław Cubała, starosta powiatu piotrkowskiego.

 

- My oczywiście jesteśmy zadowoleni z efektów tego spotkania, choć jest to propozycja będąca na początkowym etapie. Uważamy, że każdy pomysł jest dobry i oczywiście przyłączamy się do takich inicjatyw. Najważniejszym naszym postulatem jest wprowadzenie mądrej polityki, która miałaby na celu ochronę rodzinnego rynku wieprzowiny przed dalszą zapaścią. Potrzebne są rozwiązania prawne, które umożliwią rolnikom w sposób mądry i zaplanowany rozwijać gospodarstwa rolne. My nie domagamy się rekompensat czy cen minimalnych - mówił Janusz Terka, rolnik z Łęk Szlacheckich.

 

Piątkowe zgromadzenie ma się odbyć ok. godz. 13 na ul. Słowackiego na wysokości pomnika Jana Pawła II. Rolnicy przyjadą od strony Srocka - drogą krajową nr 91 oraz od strony Sulejowa – drogą krajową nr 12.

Jak informuje piotrkowski magistrat, w związku z planowanym zgromadzeniem publicznym w piątek wystąpi zmiana organizacji ruchu na ul. Słowackiego (na odcinku od pl. Kościuszki do ul. Sienkiewicza) oraz na ul. Narutowicza (na odcinku od pl. Kościuszki do ul. Próchnika). Dodatkowo wyłączony z użytkowania zostanie parking MOK na ul. Narutowicza. Nie będzie także możliwości parkowania na ul. Słowackiego na odcinku od pl. Kościuszki do Sienkiewicza.


Zainteresował temat?

11

1


Komentarze (144)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

pracowity ~pracowity (Gość)13.02.2015 20:11

Rolnicy umią się zorganizować a wy nie to pracujcie za 1200 WIĘC WEŚCIE SIĘ TEŻ W GARŚĆ I ICH POPRZYJCIE

21


w.w. ~w.w. (Gość)13.02.2015 14:14

[cytat="zdegustowana"][/"Są czasy takie a nie inne"]
Najlepiej ciemne masy, brać życie takim jakie jest... Polacy zawsze będą wykorzystywani z takim podejściem. Bez ambicji, honoru pracujcie za 1200 i całujcie przedsiębiorców z zachodu po tyłkach!!!

40


Mała Małaranga13.02.2015 13:13

"eryk_klaptonow" napisał(a):
Przecież oni musieli wydać zgodę na takie zgromadzenie


Chyba nie tak łatwo nie wydać zgody na zgromadzenie jeśli spełnia wszystkie wymogi formalne.

"eliza-" napisał(a):
A do kogo Ty masz pretensje? Wyjdź na ulice i protestuj.


Protest - lek na całe zło...

"do-malej" napisał(a):
Chyba coś umknęło z Twojego komentarza, bo taki jakiś bez puenty. Zresztą, jaki nick (ksywa) taki móżdżek.


Poprawiłeś mi humor:).

00


miśka ~miśka (Gość)13.02.2015 11:17

Przestańcie dogryzać robotnikom,bo niby co teraz robicie?Też komentujecie,a my gotujemy obiad i jedziemy na drugą zmianę,bo my w przeciwieństwie do was mamy czas normowany i musimy tego przestrzegać,wam bez różnicy czy obsłużycie trzodę o 6 czy 7 rano,zresztą i tak w większości przypadków idziecie do pracy,zabieracie nam etaty,a gospodarkę obrabiają rodzice na emeryturkach strukturalnych.Najbardziej narzekają ci,którzy najwięcej mają i to jest święta racja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

43


pracownik pracownikranga13.02.2015 10:50

"Ula" napisał(a):

Pracodawcy, czy Wy widzicie, jak Wasi pracownicy pracują od rana? Płacicie za nich wszystkie składki, wynagrodzenie i inne świadczenia, a oni, zamiast wykonywać swoja pracę, bo to mają w swoich obowiązkach, siedzą na forach internetowych i ,marnują Wasz czas i pieniądze.


Rolnicy wracajcie na gospodarki!Dość strajków!Kto wam to obrabia jak wy strajkujecie!Żony rolników sprzed monitorów ruszać się bo inwentarz czeka!

64


zdegustowana ~zdegustowana (Gość)13.02.2015 10:46

"eliza-" napisał(a):

A po co mam wychodzić i protestować??Sama zapierdzielam żeby było mi lepiej. Są czasy takie a nie inne, raz jest lepiej a raz gorzej i trzeba znależć na to sposób a nie czekać jak mi ktoś coś da. Trochę honoru i pokory...

22


LOL ~LOL (Gość)13.02.2015 10:40

"ja" napisał(a):

Ci rolnicy to nie mają wstydu....biedaki
WSTYD TO KRAŚĆ!!!!!!!!

54


Ula ~Ula (Gość)13.02.2015 10:37

"pracownik" napisał(a):
pracownik


Pracodawcy, czy Wy widzicie, jak Wasi pracownicy pracują od rana? Płacicie za nich wszystkie składki, wynagrodzenie i inne świadczenia, a oni, zamiast wykonywać swoja pracę, bo to mają w swoich obowiązkach, siedzą na forach internetowych i ,marnują Wasz czas i pieniądze.

64


ja ~ja (Gość)13.02.2015 10:30

Ci rolnicy to nie mają wstydu....biedaki....🐖🐖🐖

55


pracowity ~pracowity (Gość)13.02.2015 10:27

Rolnicy to są pracowitymi ludzmi pracują w rolnictwie i zawodowo . A jak pracują to kazdy pracodawca jest zadowolony

63


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat