Będzie nie tylko przejście, ale i przejazd przez budowę A1 [ZOBACZ PROJEKT]

Strefa FMRegion Poniedziałek, 13 maja 2019, aktualizacja 14.05.2019 10:1355 9919
Przedstawiciele Generalnej Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zgodzili się nie tylko na przejście dla pieszych, ale także na przejazd przez plac budowy autostrady A1. To niezwykle ważna kwestia dla mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego i gminy Grabica.
Fot.: P. Kwiatkowski.

Informację w sprawie powstania przejazdu ogłosił podczas poniedziałkowej konferencji prasowej poseł Grzegorz Lorek, a towarzyszyli mu także wicemarszałek województwa łódzkiego Grzegorz Wojciechowski oraz starosta piotrkowski Piotr Wojtysiak.

 

 - Będzie to droga techniczna w rejonie Twardosławic, wykonawca twierdzi, że można stworzyć nasyp na terenie dawnego stawu, na którym powstanie droga na czas budowy. Chciałbym podziękować staroście piotrkowskiemu Piotrowi Wojtysiakowi, ponieważ bez jego uporu i zaangażowania trudno byłoby wypracować takie rozwiązanie. To właśnie on przygotował odpowiednie dokumenty - powiedział Grzegorz Lorek.

 

 

We wtorek w siedzibie łódzkiego oddziału odbędzie się spotkanie, na którym będą omawiane szczegóły dotyczące tej drogi. Na ten temat pisaliśmy również tutaj.

 


Zainteresował temat?

13

0


Komentarze (55)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Obywatel222 ~Obywatel222 (Gość)13.05.2019 16:04

Można?! Tak się wypracowuje kompromisy!!! Niech Władze Gminy Wola Krzysztoporska biorą przykład ze współpracy ludzi intelektu p. Posła, Starosty, Wójta Gminy Grabica i GDDKiA - gratulacje.

161


bolek ~bolek (Gość)15.05.2019 14:12

Lorek idzie z PSLem.

01


gość ~gość (Gość)14.05.2019 21:12

Teraz to sie autostrada zakorkuje :). Dla tych co maja auta jest droga przez Majków. Przejscie powinno być tylko dla pieszych. Dla dobra nielicznych robi się pod górkę setkom tysięcy kierowców

25


Obywatel22 ~Obywatel22 (Gość)14.05.2019 12:12

Co by nie było, to Wójt z Grabicy z posłem i starostą coś zdziałał. A Wójt z Woli Krzysztoporskiej i jego świta są tak mądrzy, że skrzyżowania w Jeżowie nie będzie!!!

100


brawo ~brawo (Gość)14.05.2019 19:40

brawo Wiceprezydent Karzewnik

04


gość ~gość (Gość)14.05.2019 18:42

Brawo starosta brawo poseł brawo wójt grabicy

30


ciciolina ~ciciolina (Gość)14.05.2019 18:12

obudzili się jak dupa zaczęła się palic, a gdzie był nasi włodarze z dwóch stron waduktu 10 lat temu jak wykupywali grunty pod inwestycje??nie wiedzieli ze będą burzyc wiadukty??
Najlepszy sołtys twardoslawic,,gdzie kamera tam i on,,,gdzie zdjęcia tam i on,,,tez się obudził tydzień przed zamknięciem wiaduktów??P.S.ale na fotkach niezle wychodzi,,,ręce w kieszeni...wstyd ///

40


gościu ~gościu (Gość)14.05.2019 13:43

Jeszcze niech zlikwidują wiadukt zjazdowy z s8 na półwęźle Piotrków Zachód. Ta droga zapcha się na amen.

02


~~~gość ~~~~gość (Gość)13.05.2019 21:43

Wójtowi Grabicy nic nie odpowiedział na pismo informacje GDDKiA o zamkniętych wiaduktach podczas budowy A1.NIC NIE PROTESTOWAŁ !. Dopiero jak du pa zaczęła się palić i mieszkańcy poprosili o pomoc posła to wielce zaczął się pokazywać !!!!

82


abcde ~abcde (Gość)14.05.2019 07:00

Mieszkańcy i tak będą narzekać , znajdą coś:)

73