Będzie można wymienić piece węglowe na...węglowe

ePiotrkowŁódzkie Piątek, 22 grudnia 201724 14124
W miastach i gminach województwa łódzkiego mieszkańcy będą mogli wymieniać stare piece - w tym te na ekogroszek - na piece nowej generacji (również węglowe). - To zasadnicza zmiana w podejściu władz Unii Europejskiej do tego problemu - podkreśla Joanna Skrzydlewska, członek Zarządu Województwa Łódzkiego.
fot. archiwum epiotrkow.pl

- Do tej pory Komisja Europejska nie godziła się na takie rozwiązanie. Po negocjacjach i argumentach, które jako Zarząd Województwa Łódzkiego przedstawialiśmy, udało nam się nieformalnie taką zgodę uzyskać. To będzie możliwość dla samorządów, aby zachęcały mieszkańców do wymiany starych ogrzewaczy na piece nowej generacji, w tym również węglowe - dodaje Skrzydlewska.


Konkurs na wymianę pieców zorganizuje w 2018 roku Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.


Zainteresował temat?

4

4


Komentarze (24)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

edolek ~edolek (Gość)22.12.2017 19:57

Na piece wyprodukowane w zachodniej Europie ?

153


dziadek ~dziadek (Gość)22.12.2017 21:30

Na wstępie chciałbym napisać że fajnie iż można wreszcie na forum wyrazić swoją opinię na temat smogu i ogólnie o paleniu w piecach Artykuły sponsorowane z wyłączonym komentowaniem, na temat smogu przypominają mi że UE a za nią dziennikarze wszelkiej maści i portale, za pieniądze wyrażają tylko swoją najprawdziwszą prawdę i rację. To coś jak stwierdzenia że ślimak jest rybą, a ogórek, czy banan ma mieć odpowiednią krzywiznę i basta. Temat rzeka z tym paleniem. Ja palę, w różnego typu piecach od wielu lat i twierdzę że większość domowych palaczy nie umie po prostu rozpalać i później rozgrzewać piec, stąd często idą tumany czarnego dymu na okolicę. Oczywiście są jednostki które walą do kotła wszystko co się da, ale oni głównie sami sobie robią największą krzywdę i kłopot, bo przy paleniu śmieci i odpadów, przede wszystkim ich piece i ciągi kominowe "zarastają" taką paskudną i nieusuwalną mazią i wcześniej nią później są coraz większe problemy z paleniem w takim piecu w ogóle. Myślę że wiele lepszy skutek przyniesie otwarta dyskusja na forach czy spotkaniach bezpośrednich, niż straszenie smogiem który był, jest i będzie zimą, od palenia w piecach a latem od pojazdów mechanicznych nie tylko z rur wydechowych. Mam nadzieję że to początek takiej dyskusji na forach. A swoją drogą nie wiedziałem że Zarząd Województwa Łódzkiego ma takie plecy w Komisji Europejskiej i może także pomogą całej Polsce. Chciałbym na koniec dopisać, za tygodnikiem "Polityka", z zeszłego tygodnia, jak Chińczycy w swoich dużych miastach próbowali walczyć ze smogiem, ale jak przyszły mrozy polegli. Odsyłam do artykułu.

70


Po studiach ~Po studiach (Gość)22.12.2017 21:24

A co z energetyką jądrową "ciemny lud" jej się bał a w koło takie elektrownie istniały i zagrożenie dla nas zawsze było i jest tylko, że my nie korzystaliśmy z plusów takiej sytuacji a jedynie tylko z minusów (Czernobyl) gdzie tu jest interes kraju a istnieniu elektrowni Bełchatów głównego truciciela centralnej Polski już zapominamy tylko wmawia się ludziom że piecyki indywidualne są największym złem a to nieprawda bo prawdziwym złem jest brak polityki energetycznej naszego państwa a nie poszczególnych rejonów czy miast jak zwykle centrala nawala a cierpi elektorat.

54


kapuś ~kapuś (Gość)22.12.2017 21:23

To, że się pali jakiś ekogroszek to pół, albo ćwierć biedy. Prawdziwa bieda to jest palenie w piecach śmieci, w tym tworzyw sztucznych. Straż Miejską zapraszam na Wierzeje! Tam chyba ludzie palą w piecach wszystkie możliwe świństwa. Czarny dym z kominów i straszny smród! Swoją drogą ciekawe, czy religijni chyba w większości mieszkańcy tego osiedla się w swojej Parafii Św. Brata Alberta spowiadają przed świętami z tego oczywistego grzechu, jakim jest palenie w piecach śmieci, co w sposób oczywisty kłóci się z przykazaniem miłości bliźniego, gdyż się tego bliźniego naraża na poważne choroby, no i czy spełnią warunek postanowienia poprawy i przestaną truć! Jeden wielki wstyd Szanowni Wierzejanie!

73


eko Groszek ~eko Groszek (Gość)22.12.2017 21:21

Błękitny węgiel .Polski wynalazek . Zobacz co to jest ?

70


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat