Będzie można parkować na terenie szpitala

Strefa FM Poniedziałek, 13 sierpnia 201218 4379
Szlaban do góry - odwiedzający chorych będą mogli zaparkować na terenie szpitala przy Rakowskiej w Piotrkowie. Władze placówki udostępniły miejsca postojowe dla osób, które popołudniami bądź w weekendy będą chciały odwiedzić swoich bliskich w szpitalu, a nie chcą parkować np. przy ulicy Rakowskiej.

- Mieliśmy do czynienia z głosami odwiedzających, że po południu na terenie szpitala są miejsca do parkowania, a nie ma możliwości zostawienia tam samochodu. Wobec tego, wyszliśmy naprzeciw inicjatywie i po godzinach pracy szpitala, chętnym, udostępnimy te miejsca - mówi Roman Cichosz, zastępca dyrektora Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie.

Miejsca postojowe są dostępne w godzinach 15.00 - 21.00 w dni robocze, w godz. 10.00 - 21.00 w soboty, niedziele i dni ustawowo wolne. Opłata za wjazd wynosi 2 zł, a w przypadku pozostawienia pojazdu na dobę pobierany jest ryczałt w wysokości 15,00 zł. Doba liczona jest od godz. 15.00 do godz. 15.00 dnia następnego w dni robocze, a w weekendy i święta od godz. 10.00 do 10.00.

(Strefa FM)


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (18)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

beret beretranga14.08.2012 11:14

chodzi mi o nierówne traktowanie pracowników i ułatwianie pracownikom wyłącznie jednej opcji transportowej.
tylko niektórym nie mieści się w głowie, że można poruszać się inaczej niż samochodem.szkoda :)

00


Al Bundy ~Al Bundy (Gość)14.08.2012 01:25

"beret" napisał(a):
dlaczego na przykład pracownicy nie dostają migawek?


Przecież każdy sam sobie kalkuluje koszty podróży swoim autem lub komunikacją. Uwzględnia też wygodę (czas oczekiwania, odległość od przystanku) i podejmuje decyzję. Nie można ludziom narzucać jak mają podróżować do pracy...

00


Al Bundy ~Al Bundy (Gość)14.08.2012 01:19

"taki-jeden" napisał(a):
Poradź tylko (jeśli wiesz) w którym urzędzie mają wakaty :)


Sam bym skorzystał :))

"beret" napisał(a):
a co dla tych którzy przyjeżdżają rowerem lub komunikacją miejską? dlaczego na przykład pracownicy nie dostają migawek?
przez takie myślenie, niemalże kult samochodu centrum miasta jest zawalone zaparkowanymi samochodami, trawniki zamieniają się w błotniste klepiska a chodniki w wyboiste trakty.


Sam nie mam samochodu. Ale chyba parking szpitalny jest utwardzony, więc się tam błoto nie zrobi. Rower też pewnie można zostawić, a ci którzy przyjadą komunikacją miejską parkingu nie potrzebują. Nie bardzo zresztą rozumiem, co chciałeś przekazać w swojej wypowiedzi...

00


Luca ~Luca (Gość)14.08.2012 00:58

ale sie wszyscy jarają standardami, które są obecne w Europie od 30lat

00


beret beretranga14.08.2012 00:12

"Al-Bundy" napisał(a):
Zrobili proste rozwiązanie będące ukłonem dla tych, którzy przyjeżdżają do szpitala własnym transportem


a co dla tych którzy przyjeżdżają rowerem lub komunikacją miejską? dlaczego na przykład pracownicy nie dostają migawek?
przez takie myślenie, niemalże kult samochodu centrum miasta jest zawalone zaparkowanymi samochodami, trawniki zamieniają się w błotniste klepiska a chodniki w wyboiste trakty.zaś w godzinach szczytu tworzą się korki a samochody w których jest więcej niż jedna osoba można policzyć na palcach jednej ręki.miasto jest dla ludzi, nie zamieniamy go w plac manewrowo-parkingowy.

00


taki jeden ~taki jeden (Gość)13.08.2012 22:39

"Al-Bundy" napisał(a):
Jeśli nie pracujesz w żadnym urzędzie, to pomyśl o tym, bo masz predyspozycje :))


Mo, pomyślę :) Tam się ponoć nieźle zarabia, a moim przypadku nawet najniższa krajowa - to już będzie nieźle.
Poradź tylko (jeśli wiesz) w którym urzędzie mają wakaty :)

00


Piotrkowianin Piotrkowianinranga13.08.2012 21:32

Może w końcu z tej okazji zlikwidują dziki parking na skwerze na północ od bramy i przywrócą temu skwerowi normalny wygląd?
http://img182.imageshack.us/img182/1396/rakowskaskwerlj1.jpg
http://img231.imageshack.us/img231/753/rakowskaskwer20110305.jpg

00


Al Bundy ~Al Bundy (Gość)13.08.2012 20:38

"taki-jeden" napisał(a):
Dyrekcja Szpitala powinna wydać ci bezpłatną kartę parkingową, a Ty zapłacić podatek za świadczenie dodatkowe (bonus).


To dopiero pomysł racjonalizatorski! W skarbówce pracujesz? Bo skąd ta mania podatkowania wszystkiego? I jak obliczyć wysokość podatku od "bezpłatnej karty parkingowej"? Zrobili proste rozwiązanie będące ukłonem dla tych, którzy przyjeżdżają do szpitala własnym transportem, a Ty chcesz przy okazji pracownikom skomplikować życie jakimiś kartami, a dyrekcji szpitala dodatkowymi podatkami itd. Jeśli nie pracujesz w żadnym urzędzie, to pomyśl o tym, bo masz predyspozycje :))

Komentarz był edytowany przez autora: 13.08.2012 20:42

00


@ ~@ (Gość)13.08.2012 20:33

Widzę wielkie oburzenie tym, że pracownicy parkują bezpłatnie i tak się zastanawiam, czy płacenie przez pracowników przy swoim miejscu pracy za parking to norma?
Widocznie żyłem w błogiej nieświadomości i nawet nie wiedziałem, że mój zakład pracy jest taki hojny i oferuje mi ten luksus zupełnie za darmo. Czuję się wybrany, lepszy.
Widzę, że niektórzy mają problemy z oceną rzeczywistości - smutne.

00


Pracownik SSW ~Pracownik SSW (Gość)13.08.2012 19:01

"taki-jeden" napisał(a):


Karty mamy magnetyczne teraz,tzw kontrolne czasu pracy,takze to wystarczy uważam,a lekarzem nie jestem bo gdybym nim był to wiadomo ze w sprawach finansowych było by mi to obojetne($).

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat