Będzie modernizacja pętli na Wierzejach

Strefa FM Czwartek, 29 stycznia 201520 4728
Dobra wiadomość dla mieszkańców osiedla Wierzeje. Projekt złożony w ramach budżetu obywatelskiego, dotyczący modernizacji pętli autobusowej, zostanie zrealizowany.

Pomysł ten cieszył się społecznym poparciem, dlatego został zarekomendowany prezydentowi Krzysztofowi Chojniakowi. - Po zakończeniu prac zespołu opiniującego, po zapoznaniu się z wynikami głosowania, składaliśmy końcowe sprawozdanie prezydentowi, rekomendowaliśmy, aby z wolnych środków wprowadzić właśnie to zadanie. Jest ono bardzo potrzebne, a poza tym – jak wskazało głosowanie – cieszy się dużym poparciem, jest też akceptacja prezydenta - mówi Andrzej Kacperek, wiceprezydent Piotrkowa.

Przypomnijmy, w rejonie II dwa projekty obywatelskie otrzymały taką samą liczbę głosów. W wyniku losowania wybrano „Osiedlowy kącik rekreacyjno-zabawowy dla dużych i małych”.


Zainteresował temat?

5

0


Komentarze (20)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

a... a...ranga31.01.2015 00:47

Chodzi raczej o wyprostowanie ul. Dalekiej, puszczenie jej przez te pola, na których teraz często parkują samochody.

10


Piotrkowianin Piotrkowianinranga30.01.2015 23:03

"a..." napisał(a):
Co do dojazdu do pętli, to trzeba będzie chyba troszkę poczekać, bo z tego co wiem, to szykuje się grubsza sprawa. Droga ma być wyprostowana, tak żeby nie było tego śmiesznego zakrętu.

Jaka droga? Czy masz na myśli ul. Wierzeje? Przydałby się wyjazd na ul. Sulejowską w kierunku centrum na wprost, tam gdzie teraz stoją bariery. Ale znając dokonania piotrkowskich "fahofcuf" od dróg pewnie "NIEDASIĘ!".

00


a... a...ranga30.01.2015 14:00

W uzasadnieniu projektu właśnie znalazła się poprawa bezpieczeństwa.

Cytuję:
Teren pętli autobusowej „Wierzeje” i tereny przyległe są nieprawidłowo zagospodarowane od wielu lat. Wymalowanie znaków poziomych na jezdni nie rozwiązuje problemu. Auta przejeżdżają w poprzek zatoki autobusowej, skracając sobie drogę a tym samym stanowi to niebezpieczeństwo dla innych aut i pieszych. Uważamy że wskazane przez nas rozwiązanie poprawi bezpieczeństwo w tym rejonie, pozwoli na powstanie nowych miejsc postojowych, które są tu niezbędne. Dodatkowo poprzez uporządkowanie sąsiadujących terenów polepszy się estetyka tego miejsca. Z uwagi na sąsiedztwo bloków socjalnych jest to miejsce niebezpieczne, szczególnie wieczorami a uporządkowanie terenu na pewno wpłynie pozytywne na poziom bezpieczeństwa. Uporządkowanie miejsc zaniedbanych zmniejszy też możliwości przebywania tam osób nietrzeźwych i grup małoletnich.


Co do dojazdu do pętli, to trzeba będzie chyba troszkę poczekać, bo z tego co wiem, to szykuje się grubsza sprawa. Droga ma być wyprostowana, tak żeby nie było tego śmiesznego zakrętu.

10


mc ~mc (Gość)30.01.2015 13:28

Oczywiście, że wciąć te te krzaki i zrobić tam parking. Przynajmniej zlikwiduje się rykowisko, które dobrze służy tym z rotacyjnych zwłaszcza letnią porą. Przydałaby się też kamerka. Może jako mieszkańcy tego osiedla mielibyśmy troszkę więcej spokoju zwłaszcza, że do sklepu chodzą tu dzieci i muszą na tą pijaną zwierzynę patrzyć oraz wysłuchiwać i słownika. Te ostatnie zdanie kieruję szczególnie do pezedstawicieli rady osiedla, aby to przestawili do odpowiednich władz. W imieniu mieszkańców serdecznie dziękuję.

20


emka ~emka (Gość)30.01.2015 11:25

Modernizacja pętli OK ale jakby jeszcze można było poprawić drogę do niej to by było Super. bo można zęby powybijać

30


mieszkaniec piotrkowa ~mieszkaniec piotrkowa (Gość)30.01.2015 10:05

tak jestem mieszkańcem Piotrkowa, ale przyjechałem tu z pacanowa, to tam się urodziłem a do Piotrkowa się przemieściłem bo Piotrków to nie pacanów

01


mieszkaniec piotrkowa do a ~mieszkaniec piotrkowa do a (Gość)30.01.2015 08:56

jestem ci ja mieszkańcem Piotrkowa skąd tu przyjachełem z pacanowa. Uprawiam wolność słowa rodem z pacanowa

12


mieszkaniec Piotrkowa do ~a.... ~mieszkaniec Piotrkowa do ~a.... (Gość)30.01.2015 08:40

Przepraszam jeżeli przeszkadza ci wolność słowa to spadaj na Kubę.

40


a.... ~a.... (Gość)30.01.2015 07:56

MC do mieszkańca, mieszkaniec do MC i znowu i na powrót
Przestańcie chrzanić matołki

04


a... a...ranga30.01.2015 00:09

Z tego co mi się obiło o uszy, to w planach było zagospodarowanie na jakiś rozsądny parking tych krzaków pomiędzy pętlą, a Łowiecką. Szkoda tylko, że pewnie większość i tak będzie tarasować przejazd ul. Wierzeje parkując na skrzyżowaniu, w drzwiach żabki.

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat