Będzie kanalizacja w Oprzężowie

ePiotrkowRegion Niedziela, 25 lipca 202115 2573
Budowa kanalizacji na terenie gminy Wola Krzysztoporska idzie pełną parą. Niedawno informowaliśmy o rozpoczętym projekcie kanalizacyjnym w Krężnej, Kozierogach, Piekarkach, a już kolejny – tym razem dotyczący miejscowości Oprzężów – został zapisany w budżecie gminy Wola Krzysztoporska.
fot.: Urząd Gminy Wola Krzysztoporska

- Po rozstrzygnięciu przetargu na budowę kanalizacji w Krężnej, Kozierogach i Piekarkach, udało się wprowadzić oszczędność w wysokości ok. miliona złotych. W związku z tym „wycisnęliśmy” jeszcze bardziej budżet i do tej kwoty dołożyliśmy dodatkowo kolejny milion. Dzięki temu uwzględniliśmy do realizacji, odcinek kanalizacji przez miejscowość Oprzężów. Jest to bardzo ważny odcinek, ze względu na zwartą zabudowę w tym miejscu – mówi wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek.

 

Inwestycja zostanie zainstalowana na długości ok. 2,2 km od skrzyżowania Kozierogi – Piekarki przez Oprzężów, do skrzyżowania z drogą na Gomulin. Koszt zadania oszacowano wstępnie na 2.030.000 zł i ma być ono zrealizowane do końca 2022 roku.


Zdaniem wójta Romana Drozdka przy okazji można przebudować drogę powiatową. - Z punktu widzenia racjonalności i gospodarności, powinno się to zrobić za jednym zamachem, przy pomocy jednego wykonawcy po to, żeby nie wracać do inwestycji i nie psuć tego, co było wykonane w zakresie tzw. odtworzenia drogi do stanu pierwotnego. Ponieważ inwestycja będzie biegła wzdłuż drogi powiatowej, wystąpiłem do powiatu piotrkowskiego z propozycją przejęcia tej drogi w zarząd i przeprowadzenia jej przebudowy, oczywiście pod warunkiem partycypacji powiatu w kosztach tego przedsięwzięcia – dodaje Roman Drozdek.

 

źródło: Urząd Gminy Wola Krzysztoporska


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (15)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość 10 ~gość 10 (Gość)28.07.2021 22:41

W Oprzężowie nie da się normalnie żyć ze względu mega fetor z hodowli trzody od znanego przedsiębiorcy. Gmina powinna się przede wszystkim tym zająć a nie przejmowaniem dróg od powiatu / wiadomo w jakim celu/.
Teraz nie ma ludzi nieświadomych i większość orientuje się o co tak naprawdę chodzi. Starosta nie powinien godzić się na takie propozycje i dopilnować podbudowy tej drogi osobiście.

50


Hmmm ~Hmmm (Gość)28.07.2021 19:06

Kanalizacja to z jednej strony wygoda, ale i wysokie opłaty, co widać na rachunkach za wode/ścieki. Ciekawym rozwiązaniem jest przydomowa oczyszczalnia. Wiem po sobie, że koszt założenia zwraca się mniej więcej po 6-7 latach. No ale jak jest kanalizacja w budowie (lub w planach) , to mozna zapomnieć o przydomowe oczyszczalni. Nikt nie wyda zgody na to.

40


Abc ~Abc (Gość)25.07.2021 12:45

A kiedy w Piotrkowie na ul. Scaleniowej????????????

30


kłótnie ~kłótnie (Gość)27.07.2021 11:31

najpierw będą kłótnie i nic więcej...

40


wieśniak ~wieśniak (Gość)27.07.2021 10:19

i znowu dwóch panów będzie się gryzło o kolejną drogę powiatową w tej gminie, a ja kolejne lata będę tłukł auto na drodze Woźniki - Bogdanów. Bo przecież pan wójt będzie kiedyś robił kanalizację w woźnikach, a później (jeśli będzie nadal wójtem - oby nie) pomyśli o remoncie tej nieszczęsnej drogi

50


Prawdziwy Polak Prawdziwy Polakranga27.07.2021 09:51

Będą dymy !!! a cierpimy my mieszkańcy

50


egon ~egon (Gość)26.07.2021 10:09

To że kanalizacja i naprawa drogi w Oprzężowie jest potrzebna nie ulega najmniejszej wątpliwości. Ale czy nie widzicie, że jest to robione dla celów propagandowych aby wywołać konflikt z Starostwem dla bo przecież grunt pod nogami rządzących pali się. Załóżmy że kanalizacja powstanie to pod którą nitkę zostanie podpięta.

50


go?ć_ewa ~go?ć_ewa (Gość)26.07.2021 09:28

Rada dla starostwa. Nie wchodźcie w układy z RD.

50


Gość z Sulejowa ~Gość z Sulejowa (Gość)25.07.2021 23:06

Gmina W. Krzysztopolska będzie miała kanalizacje a Suleiow obok mostu na Pilicy kładkę, granitowy Plac Straży i parę innych gadżetów

21


spory ze starostwem ~spory ze starostwem (Gość)25.07.2021 18:55

Będa to napewno najpierw spory ze starostwem...

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat