Będzie dyskusja o tajemnicach filmów

ePiotrkow Środa, 12 kwietnia 20170 1755
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Sztuki. Gościem będzie tym razem Adam Guziński – reżyser, scenarzysta, absolwent PWSFTviT, piotrkowianin. Tematem będą tajemnice filmów. W programie przewidziano też pokaz filmów krótkometrażowych.

20 kwietnia, godz. 18.00, ODA, ul. Dąbrowskiego 5


Adam Guziński – reżyser, scenarzysta, w 1997 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi na Wydziale Reżyserii. Pracował jako asystent Mariusza Grzegorzka i Andrzeja Mellina. W swoim dorobku ma filmy nagradzane na międzynarodowych festiwalach filmowych. W 1996 roku zrealizował „Pokuszenie”, obraz, który w 1997 roku został wyróżniony Nagrodą Specjalną Jury festiwalu w Sienie. Za kolejny film krótkometrażowy – „Jakub” (1997) – otrzymał Główną Nagrodę Cinefondation na festiwalu w Cannes w 1998. Najwięcej wyróżnień, m.in. Grand Prix na Festiwalu Filmowym w Bilbao, Specjalne Wyróżnienie na Festiwalu Filmowym w Turynie, Nagrodę Studencką na Festiwalu Krótkiego Metrażu w Nicei oraz Nagrodę La Luna de Valencia de Plata festiwalu Cinema Jove w Walencji przyniósł mu film „Antychryst” z 2002 roku. Pełnometrażowy debiut Adama Guzińskiego „Chłopiec na galopującym koniu” (2006) pokazywany był w części pozakonkursowej Międzynarodowego Festiwalu w Cannes w 2006 roku. Najnowszy jego film „Wspomnienie lata” (2016) został uznany za najlepszy debiut polski 21. Forum Kina Europejskiego Orlen Cinergia, które odbywało się w Łodzi.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat