Będzie dodatkowy przejazd przez A1?

Strefa FMRegion Środa, 29 stycznia 202043 12476
Od kwietnia do sierpnia rolnicy prawdopodobnie będą mogli korzystać z dodatkowego przejazdu przez budowaną autostradę A1, ten miałby się znajdować na wysokości miejscowości Papieże. Rolnicy postulują o to od kilku tygodni, ponieważ np. w gminie Grabica 90% z nich ma pola po jednej stronie autostrady, a gospodarstwa po drugiej. By dojechać na miejsce, muszą nadrabiać co najmniej kilkadziesiąt kilometrów.
Fot.: K. Budny.

Stało się to wyjątkowo uciążliwe po zburzeniu kolejnych wiaduktów nad autostradą. Poseł Grzegorz Lorek interweniował w tej sprawie w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz u przedstawicieli firmy Budimex. O swoich ustaleniach opowiedział podczas konferencji prasowej, która odbyła się w środę w siedzibie piotrkowskiego Starostwa Powiatowego. Oprócz parlamentarzysty wzięli w niej udział także starosta Piotr Wojtysiak oraz komendant KMP w Piotrkowie Trybunalskim podinsp. Krzysztof Mikułowski.

 

To rozwiązanie przewiduje ręczne sterowanie ruchem w określonych miesiącach i godzinach, ten sam przejazd miałby być wykorzystywany przez pracowników Budimexu do budowy drogi, więc nie generowałoby to dodatkowych kosztów, ani znacząco nie zmieniło sytuacji drogowej. I tak na tym odcinku wjeżdżałyby i wyjeżdżałyby samochody przewożące materiały budowlane - powiedział poseł.

 

Teraz do tej koncepcji muszą się ustosunkować pracownicy GDDKiA.


Poseł Grzegorz Lorek poinformował także, że nowy wiadukt w ciągu drogi Wojska Polskiego ma zostać oddany do użytku w drugim kwartale tego roku.

 

 


Zainteresował temat?

3

2


Komentarze (43)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)29.01.2020 16:14

A co byłoby gdyby nie zrobili przejazdu przez Twardoslawice?przecież nie był w planach wiadukt na wojska polskiego leży odlogiem I nikt mi nie powie że prace ida pełna para.Jedyna nauczka dla inwestora składac wnioski o odszkodowania przez wszystkich rolników I przedsiębiorców. A dodatkowo przejazdem na Twardoslawicach powinien się zająć patrol policji za te wszystkie przejazdy na czerwonym świetle blokowanie skrzyżowań I innych manewrow

170


gość ~gość (Gość)29.01.2020 20:29

Brawo wl.
No ja też nie widzę sensu zamykać było wiaduktu na linii PT-B-tów, nic tam się nie dzieje od zamknięcia, więc po co. Nie można było zrobić jednego kierunku, a potem drugiego?
Druga sprawa wiadukt na wojska, tak jak piszesz, wystarczyło go skończyć i dopiero reszte burzyć, lub zbudować go jako priorytet i nie potrzeba by było zbędnego przejazdu na Twardoslawickiej.
Nie wiem tylko czy można by było na tym etapie remontu całego drogi oddać tylko jeden wiadukt że względu na przepisy.
Zresztą w 2010 przeżywaliśmy to samo z Gierkówką, były korki, więc dlaczego nie można było odcinka obwodnicy PT wtedy zrobić, teraz byłoby drożno i mniejsze zatory bo byłyby alternatywy na wiaduktach wkoło PT?

62


babcia ~babcia (Gość)01.02.2020 18:38

a gdzie był poseł Lorek jak uzgadniano projekt organizacji ruchu przebudowy A-1

22


gość ~gość (Gość)29.01.2020 21:06

Dzisiaj jechałem przez Piotrków . Wielkie rondo wielki korek, przejazd na Twardoslawickiej korek, na Rosvelta korek przed przejazdem, Śląska korek, rondo sulejowska korek. To jest dramat policji nie ma miast sparaliżowane czy ktoś tu myśli???

192


wl ~wl (Gość)29.01.2020 15:34

A ja się pytam kto uzgodnił taką organizację ruchu? Dlaczego nie można było wyburzyć pozostałych wiaduktów dopiero po oddaniu wiaduktu przy Wojska Polskiego? A węzeł bełchatowski koniecznie teraz musiał zostać zamknięty?
Prawda jest taka że władze zgodziły się na to wszystko a teraz wielce poszkodowani jeżdżą na spotkania i zgrywają bohaterów, zarówno Pan Lorek jak i Wojtysiak. A gdzie byli jak Budimex przedstawił koncepcję budowy i organizacji ruchu? Przecież Budimex sam sobie tego wszystkiego nie wymyślił i nie zatwierdził

194


gość ~gość (Gość)29.01.2020 15:26

Kiedy będzie oddamy wiadukt na Wojska Polskiego?

114


realista ~realista (Gość)30.01.2020 21:00

to że są korki to jest na korzyśc państwa,bo spali się więcej paliwa ,a paliwo to większe podatki i większe wpływy do budżetu

14


adamko ~adamko (Gość)30.01.2020 15:14

wielkie rondo znowu stoi

50


gość ~gość (Gość)29.01.2020 20:19

My mieszkańcy odcinka trasy 401/4 też mamy problem bo niedługo będą burzyć przejazd pod trasa i też nie dojedziemy w pole nie wspominając o dzieciach do szkoły czy przedszkoli lub o rolnika H że nie będą mieli jak uprawiac gruntów rolnych na wiosnę a ona już tuż tuż. Pomóżcie nam

72


gość ~gość (Gość)29.01.2020 19:23

Niby racja, proszę jednak pamiętać, ze przejazd w Twardoslawicach jest bardzo niebezpieczny i bardzo często są tam stłuczki a nawet wypadki. Nie wiem czy kolejne takie miejsce nie byłoby od razu takim czarnym punktem.

91


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat