Będą zwiedzać piotrkowski sąd

Strefa FM Piątek, 13 marca 20158 1641
Centrum Informacji Turystycznej w Piotrkowie zaprasza na spacer po Pałacu Sprawiedliwości. To niepowtarzalna okazja do zwiedzenia piotrkowskiego sądu oraz poznania jego tajemnic.
Sala Tradycji Sądownictwa

- Oprócz możliwości poznania historii neoklasycystycznego obiektu, którego architektem był znany z innych projektów w Piotrkowie Feliks Nowicki, zwiedzający będą mieli okazję poznać tajemnice sali, gdzie w 1912 roku odbył się proces Damazego Macocha - słynnego zakonnika. Zobaczą też ekspozycję bardzo interesującego muzeum sądowego, czyli Salę Tradycji Sądownictwa im. Stanisława Srzednickiego - mówi Błażej Cecota z Centrum Informacji Turystycznej.

Początek 14 marca o godzinie 11.00 przy ul. Słowackiego 5 w Piotrkowie.


Zainteresował temat?

7

1


Komentarze (8)

Przypominamy o ciszy wyborczej. Wszystkie komentarze są moderowane.

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

bolek ~bolek (Gość)13.03.2015 15:41

fajne meble, ciekawe na z której komorniczej egzekucji

70


gośc 21 ~gośc 21 (Gość)13.03.2015 15:03

Nie polecam osobiście bo to siedlisko zła a duhy niewinne skazanych krążą i straszą a ten przybytek nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwościa i kazdy wie kto miał okazje otrzećsie o rzekomą sprawiedliwość w PIotrkowie .W pewnej sprawi doznalismy szoku z rodzina co do prowadzonego postępowania i moim zdaniem ustawionego z góry ,przypomniało mi sie wtedy jeszcze jedno zdażenie co pare lat wczesniej sie zdażyło kuzynowi.powiem tak wystarczy mieć kontakty odpowiednie zreszta jak wszędzie w tym kraju .kiedys uwazalismy ,że sąd to sprawiedliwość jednak teraz mam odmienne zdanie i chyba duzo by sie jeszcze w tym kraju zmienic musiało na lesze by wszystko przywrócic do normalności

101


juhfdg ~juhfdg (Gość)13.03.2015 12:27

siedlisko korupcji i głupoty

110


Zanzi ~Zanzi (Gość)13.03.2015 14:09

Meble piękne.

30


sędzia ~sędzia (Gość)13.03.2015 13:36

bardziej piotrkowian zaciekawi gdzie odbył się proces Mariusza Trynkiewicza i Morusia

81


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat