Będą unijne pieniądze na badania profilaktyczne

Strefa FMŁódzkie Piątek, 14 grudnia 20180 3856
Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi zachęcają do korzystania z programów profilaktyki zdrowotnej. Na ten cel zarezerwowano ponad 13 mln zł ze środków unijnych.

Ładuję galerię...

Wnioski o dofinansowanie na badania mogą od 1 stycznia 2019 składać szpitale, przychodnie i jednostki samorządowe z terenu całego województwa. Jak podkreślił marszałek Grzegorz Schreiber, szczególnie zależy mu na propagowaniu profilaktyki zdrowotnej wśród mieszkańców mniejszych miast i gmin. - 82 mln zł na zdrowie przeznaczono dla nas w perspektywie finansowej, która kończy się w 2020 roku. Z tej puli zagospodarowaliśmy niestety wciąż niewiele. Chcielibyśmy, aby programy w ramach Europejskiej Polityki Sąsiedztwa, które są programami miękkimi i mają trafić na badania profilaktyczne zostały zaangażowane w większym stopniu niż obecnie. Jednym z nich jest program profilaktyki zmierzającej ku wykrywaniu chorób nowotworowych szyjki macicy, piersi i jelita grubego - powiedział.

 

Jak podkreślił marszałek, nowy program ma mieć także charakter edukacyjny. Dofinansowanie uzyskać można nie tylko na samo przeprowadzenie badań, ale też na transport mieszkańców gmin ościennych do szpitali w dużych miastach.


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat