Będą skargi na nocną prohibicję?

Strefa FM Środa, 23 stycznia 201930 5152
Czy lokalni przedsiębiorcy będą składać skargi na funkcjonującą w Piotrkowie nocną prohibicję? Przypomnijmy, w mieście wprowadzono zakaz sprzedaży alkoholu w godzinach od 23 do 6.
fot. pixabay.com

Tymczasem jak donosi Dziennik Gazeta Prawna, jeden z krakowskich przedsiębiorców złożył skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który stwierdził, że lokalne władze nie mogą zakazać sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych w sposób dyskryminujący część właścicieli sklepów. Jak udało nam się ustalić w Piotrkowie żaden przedsiębiorca póki co nie złożył skargi. Zrobiła to jedynie w lipcu 2018 roku radna Marlena Wężyk-Głowacka, jednak sprawa została odrzucona. Jak czytamy w uzasadnieniu, uchwała nie naruszała interesu prawnego lub uprawnień wnoszącej skargę. Niewykluczone, że precedensowa sprawa z Krakowa otworzy furtkę do działania także piotrkowskim przedsiębiorcom.


Zainteresował temat?

6

3


Komentarze (30)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

kurier ~kurier (Gość)23.01.2019 13:24

Wspólczuję mieszkańcom miasta.....hihihi a my wieśniacy z EPI nie mamy takich problemów.

113


gość ~gość (Gość)23.01.2019 13:18

Po 23 do 6 rano 50% wysze podatki i po problemie zaraz sami zamykać będą

66


gość ~gość (Gość)23.01.2019 12:43

Nie ma skarg

64


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat