Będą ponadnormatywne patrole wodne na Zalewie Sulejowskim

ePiotrkowRegion Środa, 12 czerwca 201912 4270
Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim, gmin Wolbórz i Sulejów oraz Policji i Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego podpisali w środę porozumienie, na mocy którego ponad 11 tys. zł zostanie przeznaczone na ponadnormatywne partole wodne na Zalewie Sulejowskim, wzdłuż jego linii brzegowej i wzdłuż linii brzegowej Pilicy.

Ładuję galerię...

Wszyscy zgromadzeni podkreślali, że większa liczba patroli zwiększy bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą. - Jak co roku postanowiliśmy wesprzeć policję w zakresie służb ponadnormatywnych i WOPR na płaszczyźnie ratownictwa wodnego, ale też usuwania pływających na akwenie obiektów. Z naszej współpracy jestem bardzo zadowolony. W obu formacjach mamy profesjonalistów, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo, mają odpowiedni sprzęt, a pieniądze, które im przekazujemy to jedne z najsłuszniej wydatkowanych środków - powiedział Piotr Wojtysiak, starosta powiatu piotrkowskiego.

 

Również policjanci uważają, że inwestowanie w bezpieczeństwo jest bardzo ważnym obowiązkiem, który należy wypełniać jak najbardziej skrupulatnie. - Forma wykonywanej służby będzie wybierana na podstawie analizy zagrożenia oraz bieżącego zapotrzebowania. Mogą to być patrole piesze, zmotoryzowane, patrole z wykorzystaniem łodzi motorowych, a także patrole na rowerach - zdradził mł. insp. Jacek Rzepkowski, zastępca komendanta miejskiego policji w Piotrkowie Trybunalskim, który dodał, że w ubiegłym roku dzięki wsparciu finansowemu udało się zorganizować na terenach letniego wypoczynku o 73 patrole więcej.


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (12)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Olga ~Olga (Gość)15.06.2019 12:02

Panie Przewodniczący, dziękujemy, wspieramy prosimy jak najszybciej budować basen przy szkole! To bardzo dobry pomysł niech Pan wspiera kogo trzeba, nie możemy się doczekać! Tak trzymać Panie Bartku!! Powodzenia!!!

40


gość ~gość (Gość)12.06.2019 16:30

Kasa na dodatkowe patrole jest to suuper! A my na Wujtostwie pod Sulejowem nie możemy się doczekać patroli tych normatywnych! Nasz Radny chyba nic nie robi w tym temacie bo się go o patrol doprosić nie da. A my strach u d..y mamy o nasze dzieci, wakacje się zaczynają a tu nic się nie dzieje! Panie Radny kiedy przyjedzie ta Policja i zrobi pożądek?

92


gość ~gość (Gość)13.06.2019 19:34

A co z przystanią i barem u Łysego?

10


gość ~gość (Gość)13.06.2019 09:55

To całe Starostwo to jedna wielka rodzina...nawet na kontrolę rodzina przyjeżdża

30


EmEs ~EmEs (Gość)12.06.2019 15:42

Bezpieczeństwo najważniejsze a karetkę wodną zlikwidowali w tym roku...

90


sekunda ~sekunda (Gość)12.06.2019 19:41

Tylko ci z SSR Sulejów czepiają się wszystkich -nudzi się im ?

41


gość ~gość (Gość)12.06.2019 16:51

No ale zasadnicza służba teraz kiedy bedzie odciążona może zjamie się robieniem porządku ze skuterami i wariatami na nich a nie tylko wędkarzy sprawdzają

70


gość ~gość (Gość)12.06.2019 16:49

Dobra decyzja panie Starosto

51


OBI ~OBI (Gość)12.06.2019 15:29

Kiedy patrole zajmą się skuterami wodnymi na Zalewie Sulejowskim - pytanie też dlaczego w strefach gdzie nie wolno pływać na jakichkolwiek silnikach jachty pływają z silnikami jak na morzu ? Kiedy służby odpowiedzialne za kontrolę tych akwenów w ramach tego finansowego wsparcia zajmą się tym problemem .

111


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat