Będą pieniądze na program in vitro

Strefa FMŁódzkie Piątek, 29 czerwca 201825 4325
Samorząd województwa łódzkiego jako pierwszy w kraju przekazał pieniądze na program in vitro, z którego będą mogli skorzystać mieszkańcy naszego województwa, starający się o dziecko. Zapłodnienie pozaustrojowe nie jest w naszym kraju refundowane z budżetu państwa, dlatego przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego postanowili przekazać na ten cel 200 tysięcy złotych.
fot.pixabay.com

- Nasz Departament Polityki Zdrowotnej napisał specjalny program wsparcia finansowego in vitro. Projekt musiał uzyskać akceptację specjalnej agencji oceny technologii medycznej i taryfikacji. Został on bardzo pozytywnie odebrany, bez żadnych uwag. Nabór do programu trwa do 9 lipca, realizatorem mogą być podmioty lecznicze, które spełniają zapisy ustawy o leczeniu niepłodności oraz mają specjalne pozwolenie ministra zdrowia - powiedział Dariusz Klimczak, wicemarszałek województwa łódzkiego. 

 

Do programu mogą zgłaszać się mieszkańcy naszego województwa, u których stwierdzono niepłodność lub przez ostatnie 12 miesięcy bezskutecznie starali się o dziecko. Przeznaczona kwota powinna wystarczyć dla 40 par. Jeśli pula się wyczerpie, prawdopodobnie zostanie zwiększona.


Zainteresował temat?

5

4


Komentarze (25)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

echheh0 ~echheh0 (Gość)02.07.2018 23:39

nie zgadzam sie by na takie fanaberie i pierdoly szly pieniadze. urzad marszalkowski niech lepiej zobaczy jak wygladaja drogi wojewodzkie pod ich zarzadem, jak w mongolii a oni pioeniadze na jakies bzdury i zachcianki bogaczy wydajaa

30


dzizasss ~dzizasss (Gość)02.07.2018 23:35

hahaha wy wierzycie lekarzom tym konowalom? ahah przeciez to najwieksze gupki albo klamcy na swiecie! lekarzyny twierdza ze papierosy i alkohol powoduje impotencje i bezplodnosc a kto ma najwiecej dzieci? jakies Nowoczesne Postepowe lewackie pajace jedzace tylko trawe i papierowesojowe mieso oraz pijace tylko wode czy faceci pijacy wódke i palacy paczke dziennie? no kto ma wiecej dzieci?

21


MartaStuart ~MartaStuart (Gość)29.06.2018 13:27

Jest mnóstwo innych, prawdziwych chorób, prawdziwego cierpienia, na które powinna znaleźć się kasa, a jej brak. Ludzie z nowotworami czekają na leki, które uśmierzą ich ból albo przedłużą życie... A niepłodność skąd się bierze? Z niewłaściwego trybu życia. Nie żreć tyle śmieci, mięcha, używek, zadbać o siebie, dostarczać witaminy. Ludzie sobie dogadzają całe życie, faszerują się świństwami, a potem płaczą, że coś im niedomaga w organizmie. Zaraz mnie tu zminusują, bo prawda boli no i wymaga więcej wysiłku od samego siebie. A u lekarza tylko dadzą zastrzyk, porobią badani i git. Niech się dzieje samo :))

622


bb ~bb (Gość)30.06.2018 17:39

Za rządów pis rozmnażanie człowieka to nie biologia tylko teologia

16


gość ~gość (Gość)29.06.2018 14:42

Tabletki antykonc. od 15 roku życia a potem państwowa kasa na odkręcanie nieodwracalnego no super....

612


gość ~gość (Gość)30.06.2018 09:55

Bardzo dobra inicjatywa. Przecież to też element polityki prorodzinnej. A Ci ludzie pragną tego dziecka bardziej niż czego innego i nie robią tego dla pieniędzy jak większość beneficjentów 500+ do tej pory musieli radzić sobie sami i z własnych środków. A dziecioroby nie mają się tu prawa wypowiadać.

74


gość ~gość (Gość)30.06.2018 09:46

No tak jak zwykle są różne poglądy na ten temat. Jeżeli innym ludziom przeszkadza invitro to mi przeszkadza jak inni chlaja wódkę, biorą różne używki, pala papierosy a przecież też trzeba ich leczyć i utrzymywac znaszych pieniedzy. Kościół się nie zgadza na invitro ale jak potomstwo już jest to trzeba ochrzcic, komunia, ślub itp i kasa leci bo trzeba zapłacić. Nie rozumie ludzi którzy nie chcą aby to było finansowane invitro to ja mam pomysł zlikwidowac NFZ i każdy niech leczy się za swoje pieniądze i będzie gitara wtedy te osoby co mówią że invitro nie powinno byc finansowane zobacza ile kosztuje wizyta u specjalisty. A pani ktora napisała żeby dziecko wziąść z domu dziecka to niech da przyklad i sama niech weźmie a nie narzuca co dana para ma zrobic. A ci którzy nie mają pojęcia to niech się lepiej nie otwieraja buzi bo najwięcej maja do powiedzenia ci ktorych ten problem nie dotyczy. Jestem za fonansowaniem invitro.

46


Moje zdanie ~Moje zdanie (Gość)29.06.2018 13:20

Leczenie niepłodności metodą in vitro nie powinno być finansowane z państwowych pieniędzy. To jest indywidualny problem kobiet i mężczyzn, którzy coś baaaaardzo baaardzo chcą, ale im nie wychodzi. Nie jest to zagrożenie życia, nie jest to śmiertelna choroba. To życzenie dwojga ludzi, kaprys. A jak ktoś bardzo pragnie dziecka, to albo niech finansuje swoje "leczenie" sam, albo uda się do placówek typu Dom dziecka, gdzie mnóstwo dzieciaków czeka na czyjąś miłość.

1125


97-300 97-300ranga30.06.2018 08:44

Dlaczego akurat teraz , czy to kiełbasa wyborcza ?

43


gość ~gość (Gość)29.06.2018 21:25

Brak słów. Mysle ze mógłby ten cały departament Polityki zdrowotnej prześwietlić NIK, a później CBA.

70


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat