Będą obserwować kierowców z powietrza

PolicjaŁódzkie Piątek, 09 lutego 201811 6049
By wszyscy bezpiecznie wrócili do domu z ferii zimowych, policjanci z naszego województwa będą obserwować kierowców również z powietrza. Główne szklaki komunikacyjne biegnące przez teren województwa łódzkiego monitorowane będą z pokładu policyjnego śmigłowca wyposażonego w kamerę.
fot. KWP Łódź

W województwie łódzkim kończą się zimowe ferie, w pięciu innych zaczynają. W takie weekendy zawsze na drogach panuje większy ruch. - U wielu kierowców pośpiech zwycięża ze zdrowym rozsądkiem i przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa – mówią policjanci z Komendy Wojewódzkiej. - To oni stwarzają największe zagrożenie dla tych, których spotkają na swojej drodze, a także dla samych siebie i swoich pasażerów, często najbliższych członków rodziny. By skutecznie eliminować piratów drogowych i chronić przed nimi wszystkich innych podróżnych i pieszych, będziemy przeprowadzać akcje z ziemi i powietrza.

 

W sobotę i niedzielę (10 i 11 lutego) główne szklaki komunikacyjne biegnące przez teren województwa łódzkiego monitorowane będą z pokładu policyjnego śmigłowca wyposażonego w kamerę. Sygnał z kamer przekazany będzie do policjantów w radiowozach rozlokowanych w newralgicznych punktach, funkcjonariusze będą zatrzymywać kierowców, którzy popełnili wykroczenie.

 

- Takie działania były już prowadzone i sprawdziły się. Najczęściej przyłapani na złamaniu prawa kierowcy wypierali się, nie widząc wcześniej na trasie podróży radiowozu. Zaskoczenie było tym większe, kiedy okazało się, że ich niechlubne wyczyny zarejestrowała kamera podczepiona do śmigłowca – mówi oficer prasowy KWP Łódź. - Najważniejsze jest to, by kierowcy nauczyli się, że nie warto łamać przepisów. Nie tylko wtedy, kiedy w pobliżu jest drogówka. Wszystko to dla wspólnego bezpieczeństwa.

 

 

W styczniu 2018 roku na terenie woj. łódzkiego doszło do 225 wypadków drogowych, w których 267 osób zostało rannych, a 13 zginęło. Policjanci wyeliminowali z ruchu 469 nietrzeźwych kierujących.


Zainteresował temat?

3

5


Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)09.02.2018 20:01

Żenada, te wpisy. Wystarczy jeżdzić zgodnie z przepisami i nikt wam "krzywdy" nie zrobi. Boicie się monitorowania a sami na portalach społecznościowych co robicie ? Heh ......

52


maniek1111 ~maniek1111 (Gość)09.02.2018 13:55

ciekawe kiedy zaczną kontrolować pieszych - czy poruszają się zgodnie z przepisami, czy mają stosowne do tego uprawnienia i czy przypadkiem nie są pod wpływem...

63


Sieg Heil ~Sieg Heil (Gość)09.02.2018 15:23

A kiedy będą zaszywali człowiekowi gps lokalizator człowieka i będą kontrolować nas kiedy wstajemy kiedy budzimy sie i gdzie idziemy itd masakra niby wolnosc a czlowiek jak w 13dzielnicy bedzie niebawem żył

42


Witek ~Witek (Gość)09.02.2018 18:56

Inwigilacja pełną gębą za nasze pieniądze podatnika policja marnotrawi publiczne pieniądze

14


wojciech ~wojciech (Gość)09.02.2018 11:03

nie wyeliminowali 469, tylko pozbawili prawa jazdy 469, z których większość będzie jeździła bez prawa jazdy

91


all ~all (Gość)09.02.2018 10:27

Nie strasz nie strasz ....

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat