Będą nowe dworce w gminie Gorzkowice

ePiotrkowRegion Piątek, 12 lipca 20198 3701
W gminie Gorzkowice powstaną dwa nowe dworce kolejowe. Będą z nich mogli korzystać podróżujący przez Wilkoszewice i Gorzkowice. Włodarze gminy mają też nadzieję na uratowanie starego dworca.
fot.: archiwum ePiotrkow.pl

Wójt gminy Alojzy Włodarczyk twierdzi, że to bardzo dobra wiadomość nie tylko dla mieszkańców, ale również dla podróżujących. - Ostatnio zaobserwowałem wzrost liczby pasażerów podróżujących pociągami. To chyba wiąże się z tym, że jest też więcej pociągów, częstotliwość kursów wzrosła. Nasza stara Kolej Warszawsko-Wiedeńska ma się coraz lepiej. Dodam jeszcze, że przy wsparciu parlamentarzystów staramy się też, aby stary dworzec stał się własnością gminy Gorzkowice, ponieważ chcemy go uratować. Być może w przyszłości udałoby się urządzić tam jakieś małe muzeum. 

 

Według założeń PKP w Gorzkowicach nowy dworzec stanąć miałby po przeciwnej stronie torów niż obecny. W Wilkoszewicach budynek przy stacji ma być częściowo rozebrany, a następnie planowane jest dobudowanie do niego dodatkowego obiektu. Jeżeli wszystkie formalności dotyczące rozpoczęcia prac przy obu stacjach kolejowych będą załatwiane zgodnie z planem, to mieszkańcy będą mogli korzystać z usług nowych dworców już w przyszłym roku.


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)12.07.2019 13:50

Zamiast remontować dworce zróbcie coś aby nie było korków na przejazdach w Gorzkowicach. Średnio co 10 minut są zamykane vo przejeżdża pociąg. To jest śmieszne aby w Wilkoszewicach gdzie wsiada średnio 5 osób robić dworzec. Śmierdzi tutaj jakąś porządna defraudacją pieniążków. A co do samego rozkładu pociągów o tym można byłoby napisać felieton. Nie ma żadnego w sensownych godzinach.

38


wow ~wow (Gość)15.07.2019 11:43

niech lepiej poprawią jakość wody

30


gość ~gość (Gość)14.07.2019 13:23

Przejazd przejazdem:-) mogliby pomyśleć jak ulepszyć przepływ wody, bo na osiedlu południowym w upały puste krany

30


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)12.07.2019 17:26

Czy coś na wzór "Włoszczowa" bis? Bo inaczej to bez sensu.

14


X2 ~X2 (Gość)12.07.2019 12:09

Tak się u nas od 30 lat robi doprowadza wszystko do ruiny a później udaje ,że coś się robi. Te tory możecie zaorać pociągi wożą powietrze do pracy żadnym nie dojedziesz jak było wcześniej. Znajomi jeździli na 6 do pracy ale rozkład zmieniono tak ,że już się nie dało wiec firma pracownikom auta kupiła bo wyjścia nie było

49


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat