Będą naprawiać starą nawierzchnię na A1 między Piotrkowem a Kamieńskiem

GDDKiARegion Niedziela, 14 lutego 20213 3726
Na starej jezdni w ciągu budowanej autostrady A1 między Piotrkowem a Kamieńskiem pojawiło się dużo ubytków i uszkodzeń nawierzchni. Przez cały nadchodzący tydzień będą prowadzone prace naprawcze. To oznacza dodatkowe utrudnienia i ograniczenia w ruchu.
fot. GDDKiA Łódź

W poniedziałek 15 lutego ekipy remontowe będą pracowały na półkilometrowym odcinku między rondami w Jeżowie. W związku z tym, że ruch odbywa się tam w układzie 1+1, naprawy będą wymagały zatrzymania ruchu na jednym lub drugim pasie. - Te przerwy nie powinny być dłuższe niż 15 – 20 min. deklaruje wykonawca. Przejazd nie będzie jednak wówczas całkowicie uniemożliwiony. W miejscu prowadzonych prac ruch będzie się odbywał wahadłowo i będą nim kierowali specjalnie przeszkoleni pracownicy - wyjaśnia Maciej Zalewski z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi.


Od wtorku do środy (16 – 17.02) takie same prace będą prowadzone w okolicach Danielowa (372 km autostrady) na odcinku o długości kilometra. Tam również ruch będzie się odbywał wahadłowo.


W pozostałe dni, czyli od czwartku do soboty (18 - 20 lutego) prace będą prowadzone na pozostałym niemal 12 kilometrowym odcinku trasy, czyli tam, gdzie ruch odbywa się w układzie 2+1, co oznacza, że nie powinno być zatrzymań w ruchu, a będzie on jedynie spowolniony.

 

Każdego dnia prace będą prowadzone między godziną 8 a 16. Kierowcy mają możliwość pojechać alternatywną trasą, jadąc DK 91 przez Piotrków do Kamieńską i analogicznie w przeciwnym kierunku.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Nutka ironii ~Nutka ironii (Gość)15.02.2021 08:14

A kiedy będą naprawy "alternatywnej trasy" DK 91. Np. Wolborska w Piotrkowie... co prawda koleiny zostały zeszlifowane (bo latem już zahaczało się podwoziem w osobówkach)... ale sam stan nawierzchni to dramat.

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat