Będą kary za nieupilnowanie czworonogów

ePiotrkowRegion Niedziela, 19 lipca 202027 8015
Władze gminy Rozprza chcą zrobić porządek z wałęsającymi się psami i apelują do właścicieli czworonogów, by nie wypuszczali ich z posesji. W przeciwnym razie mają się posypać kary sięgające tysiąca złotych.
fot.: pixabay

- W okresie wakacyjnym jest to wręcz nagminne. Dostajemy wiele sygnałów od mieszkańców, że po wsiach biegają niepilnowane psy. Wydostają się z posesji przez otwarte bramy i furtki, a potem dochodzi do nieprzyjemnych zdarzeń, jak choćby pogryzienia. Dlatego apelujemy do właścicieli psów o to, by zwrócili na nie baczniejszą uwagę - wyjaśnia wójt gminy Rozprza, Janusz Jędrzejczyk.


Właściciele czworonogów powinni spełnić jeszcze jeden wymóg. Na ogrodzeniu posesji konieczne jest umieszczenie tabliczki informującej o czworonogu.


Apel o pilnowanie pupili został też skierowany do wszystkich wypoczywających nad Zalewem Cieszanowickim. Jak podkreślają władze gminy to kolejne miejsce, gdzie psy biegają bez nadzoru, a w okolicy zalewu nie brakuje osób wypoczywających.


Zgodnie z prawem za nie dopilnowanie zwierzaka grożą sankcje - od kary nagany, przez grzywnę w wysokości tysiąca złotych do ograniczenia wolności włącznie.


Zainteresował temat?

6

2


Komentarze (27)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Man ~Man (Gość)21.07.2020 09:47

To się nazywa, że gmina coś robi dla zwierząt, no banał. Nie chce im się odłapywać psów i płacić za nie, leczyć tych z wypadków i chandryczyć się z pogryzionymi ludźmi to coś takiego wymyślili. Czipowanie niech zorganizują a najważniejsze to sterylki dla zwierząt. Byliby chętni właściciele na terenie gminy.

00


Gosć ~Gosć (Gość)19.07.2020 15:23

Co jeszcze wymyślą aby naród zniewolić?

711


viola ~viola (Gość)19.07.2020 14:21

A mój kot chodzi gdzie chce, nawet do sąsiadów. W ogóle mnie nie słucha, nie wraca też na noce.

124


Dududhd ~Dududhd (Gość)20.07.2020 08:46

Wszyscy dobrze wiemy, że kar nie będzie - to kolejny martwy przepis. Spotkajmy się za rok i podsumujmy ile takich kar się posypało. A jeżeli już - kara DO tysiąca złotych czyli pewnie będą dawać kary rzędu 50-100zł. Powinien być jeden wymiar kary, tj. 1000zł egzekwowany każdorazowo.

51


gość ~gość (Gość)20.07.2020 08:09

Ulica Moszczenicka w Rakowie......koszmar.....biegające i atakujące psy...puszczane luzem.....gonią wszystko co się rusza ????

01


pytek ~pytek (Gość)20.07.2020 07:49

Taaaa... Jak zwykle pomysły są cudne, ale zasadnicze pytania: kto to niby będzie egzekwował i jak?

11


www ~www (Gość)20.07.2020 00:38

Ciekawe kto i w jaki sposób komuś udowodni, że to jego "czworonóg"?

20


Bob ~Bob (Gość)19.07.2020 16:24

Informuję panów prezydentów, burmistrzów, wójtów, że kary zbierane od właścicieli psów, które robią kupę gdzie popadnie na pewno zasiliłyby wasze budżety. To jest plaga. Czemu tak bardzo boicie się temu przeciwstawić w postaci kar. Czemu musimy wiecznie uważać na chodnikach, placach zabaw, skwerach na kupska psów, niejednokrotnie większych znacząco od ludzkich? Czemu żadne z Was nie podejmie się walki, choćby jeden dla przykładu. Może ludzie by wreszcie zrozumieli, że mają sprzątać po swoich pupilach.

171


gość ~gość (Gość)19.07.2020 21:04

Pies ma pilowac posesji a nie budy w kojcu zato dostaje jesc nie wyobrazam sobie by pies byl zamkniety a zalew powinien byc zamknięty i zakaz kompieli i by ten burdel sie skończył

71


gość ~gość (Gość)19.07.2020 13:43

Po pierwsze to zbiornik retencyjny a nie żaden zalew.
Po drugie jeśli gmina wy daje już publiczne pieniądze na pilnowanie przez wopr kapiacych sie to moze by jeszcze porządek ze smieciami zrobila.
Podsuwam pomysł. Blisko zbiornika mieszka wice wojt. Moze w ramach wyplaty swojej nie małej przeszdl by i zebrał smieci raz w tygodniu.
I na koniec jak wojt udowodni ze to moj pies a nie sasiada i kto wystawi mandat.
Czy skonczy sie tak jak z tymi znakami postoju do godziny .kasa na znaki wydana a samochody i tak stoja.
To sie nazywa gospodarz.

92


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat