Będa dyskutować nad "Szarymi duszami"

ePiotrkow Poniedziałek, 12 listopada 20120 873
Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim serdecznie zaprasza na kolejną literacką dyskusję, która odbędzie się 21 listopada o godzinie 17.00. Tym razem odbędzie się debata nad "Szarymi duszami" Philippea Claudela.

Phillippe Claudel to pisarz i scenarzysta francuski, urodzony w 1962 roku. Jest autorem nagradzanych powieści i opowiadań. W polskim przekładzie, oprócz "Szarych dusz", ukazała się książka "Niektóre ze stu żalów" oraz "Wnuczka Pana Linha". Powieść "Szare dusze" otrzymała w 2003 roku prestiżową francuską nagrodę Renaudot, została przełożona na ponad dwieście języków, a na jej podstawie zrealizowano we Francji film fabularny. "Szare dusze" przenoszą nas w czasy I wojny światowej. Prowincjonalne małe miasteczko na wschodzie Francji - to historyczno-społeczne tło tajemniczych, tragicznych wydarzeń, spisanych po latach przez emerytowanego policjanta i składających się na prawdziwie kryminalną akcję.

 

Ale cała akcja nie znajduje prostego rozwiązania - u Claudela bowiem nic nie jest oczywiste i jednoznaczne. Bo "nic nie jest ani białe, ani czarne, szare zawsze wygrywa. Tak samo jest z ludźmi, z ich duszami...Jesteś szarą duszą, szarą, szaruteńką, jak zresztą my wszyscy...".


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat