Będą dotacje na kolektory słoneczne

Tydzień Trybunalski Czwartek, 01 marca 20120 2201

Dzięki nim nie ma brudnej wody, pyłu, popiołu, ciągłego sprzątania. Są za to oszczędności czasowe i finansowe. Mówi się o nich jako o nowoczesnych, bezobsługowych urządzeniach, które zastępują tradycyjne źródła energii. Montowane są zazwyczaj na dachach od strony południowej i służą do podgrzewania wody. Mowa o kolektorach słonecznych.

W trosce o środowisko naturalne Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchomił program częściowych dopłat do spłaty kapitału kredytów bankowych przeznaczonych na zakup i montaż kolektorów słonecznych dla osób fizycznych i wspólnot mieszkaniowych. Takie dofinansowanie wynosi aż 45% kosztów zakupu i montażu. Do zakładania kolektorów będą zachęcani mieszkańcy gminy Moszczenica.

 Na spotkaniu dowiedzą się też, jakie korzyści płyną z posiadania takiej formy produkcji energii cieplnej i jak uzyskać 45% dotacji. Na spotkanie, które odbędzie się 7 marca o godz. 18.00, zaprasza do Gminnego Ośrodka Kultury przy ul. Dworcowej 16 a Marceli Piekarek - wójt gminy.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat