Bedą dodatkowe ekrany na A1 i S8 w Łódzkiem

Strefa FMŁódzkie Środa, 24 kwietnia 20195 3274
Na A1 i S8 w województwie łódzkim będą dodatkowe ekrany akustyczne. Do tego zobowiązała się Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. To efekt działań Najwyższej Izby Kontroli.
fot. pakwi

NIK przedstawiła raport na temat przekraczania norm hałasu i narażania mieszkańców na uciążliwości, a także na konsekwencje zdrowotne długotrwałej ekspozycji na hałas. - GDDKiA zadeklarowała: "Uzupełnimy ekrany akustyczne wszędzie tam, gdzie normy są przekroczone". To bardzo ważna informacja dla mieszkańców, którzy byli narażeni na nadmierny hałas szczególnie w nocy, co potwierdziła nasza kontrola i przeprowadzone pomiary przez Instytut Ochrony Środowiska. Najwyższy czas, żeby natychmiast uzupełnić zabezpieczenia przed hałasem, by mieszkańcy mogli wypoczywać i mieszkać w miejscach, gdzie normy hałasu nie są przekraczane - mówi prezes NIK, Krzysztof Kwiatkowski.


Prezes NIK podkreślił, że łódzki oddział GDDKiA w swoich decyzjach dotyczących zabezpieczeń przed hałasem oparł się na ekspertyzie tej samej firmy, która prowadziła badania zarówno dla wykonawcy inwestycji, jak i, już po zakończeniu budowy, dla GDDKiA. - To absolutny konflikt interesów, wystąpiliśmy z wnioskiem o konieczność zmian przepisów w tym zakresie - zaznaczył Krzysztof Kwiatkowski.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

marko ~marko (Gość)23.05.2019 22:39

Kolejne bezpodstawne wydanie pieniędzy. Powinno się tak projektować trasy aby nie potrzeba było budować ekranów. Powinno się projektować zazielenienia, sadzić drzewa. Naturalne ochrony w postaci wysp ziemi wraz z zazielenieniem. Jechałem przez jeden z krajów UE i tak tam jest. Ekrany zminimalizowane do minimum. Za to dużo żywopłotów, drzew, krzewów tłumiących hałas.

20


Remi ~Remi (Gość)26.04.2019 07:00

Przekaż, podaj dalej (gdzie się da, wyślij mail do znajomego, do ministerstwa) ten wpis: hasło "S12 do Bełchatowa"
Walczmy o przedłużenie S12 do obwodnicy Bełchatowa nawet w formie jak wygląda teraz obwodnica Bełchatowa. W powiązaniu z wschodnią obwodnicą skomunikuje to dobrze region.
http://oi67.tinypic.com/f5bl1k.jpg
Walczmy żeby nie było tak jak teraz jest z S8 gdzie urywa się w szczerym polu a powinna zostać przedłużona do Tomaszowa Mazowieckiego.

21


gość ~gość (Gość)24.04.2019 22:19

Po co wydawać pieniądze na asfalt lepiej budować sieć ekranów akustycznych

24


qwert ~qwert (Gość)24.04.2019 16:44

produkuj i zarabiaj

81


gość ~gość (Gość)24.04.2019 15:20

I kolejny Janusz się dorobi na produkcji tego badziewia

112


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat