Będą dmuchać przed wejściem na mównicę?

Strefa FMKraj Czwartek, 12 października 20178 3614
Paweł Kukiz, lider ugrupowania Kukiz'15 przedstawił pomysł, aby posłowie przed zabraniem głosu na sejmowej mównicy zostali przebadani alkomatem.
fot. pixabay.com

O komentarz poprosiliśmy posłanki z naszego regionu. - Słyszałam tę wypowiedź w jednym z programów publicystycznych. Powiem szczerze, że nie widziałam kogoś pod wpływem alkoholu na sejmowej mównicy. Według mnie to temat zastępczy. Jest tyle bieżących problemów do rozwiązania, chociażby protest lekarzy rezydentów. Traktuję wypowiedź Pawła Kukiza w kategorii żartu - mówi Elżbieta Radziszewska, posłanka ramienia Platformy Obywatelskiej.


Jeżeli przyjeżdżamy na sesję Sejmu to przyjeżdżamy do pracy, a wtedy wszyscy powinniśmy być trzeźwi. Absolutnie nie można spożywać alkoholu podczas wykonywania swoich obowiązków, a często trwa to od kilku do kilkunastu godzin. Pracujemy w komisjach, głosujemy na sali plenarnej. Sejm to szczególne miejsce, gdzie ustanawia się prawo, więc my sami powinniśmy tego prawa przestrzegać. Nie wiem tylko czy to powinno być, aż tak rygorystyczne. Trudno, żeby ktoś ciągle stał z alkomatem przed mównicą i badał każdego posła. To ma działać jak drogówka? - zastanawia się Anna Milczanowska z Prawa i Sprawiedliwości.


Z kolei Małgorzata Janowska ze stowarzyszenia Republikanie uważa, że alkomat przy mównicy to absurd i o wiele lepszym rozwiązaniem byłoby wyposażenie straży marszałkowskiej w urządzenia do badania trzeźwości. - Czy gdziekolwiek na świecie jest taka sytuacja, że ktoś przed zabraniem głosu na mównicy dmucha w balonik? Według mnie można byłoby to robić w uzasadnionych przypadkach, gdy jest podejrzenie, że ktoś jest pod wpływem alkoholu. Wtedy straż marszałkowska lub policja mogłaby wtedy takie osoby weryfikować. Jeżeli każdy przed zabraniem głosu ma dmuchać w balonik to jest to dla mnie nieracjonalne i dziwne podejście - dodaje Janowska.


Waszym zdaniem pomysł Pawła Kukiza jest dobry?


Zainteresował temat?

7

3


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

dziennikarzyna ~dziennikarzyna (Gość)13.10.2017 09:37

Boicie się prawdy o znaku zapytania ???

21


anty-pis ~anty-pis (Gość)12.10.2017 20:31

Terleckiego trzeba badać na zawartość Butaprenu,

32


Nikoś ~Nikoś (Gość)12.10.2017 18:07

Jak ja wam wszystkim dmuchnę to.............

00


alejaja ~alejaja (Gość)12.10.2017 17:50

A przed seksem nie zakładać prezerwatywy.

02


filozof ~filozof (Gość)12.10.2017 17:48

Jak zwykle idiotyczny - były już; zlikwidowanie finansowania partii, zlikwidowanie konstytucji, JOW co byśmy zrobili bez takiej pomysłowej partii, ale straciliśmy świetnego wokalistę.

22


gość ~gość (Gość)12.10.2017 16:27

Niesioł pierwszy.

12


gość ~gość (Gość)12.10.2017 13:50

A ja umiem coś tam, coś tam!

53


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat