Będą czytać wiersze w autobusach

ePiotrkow Piątek, 16 marca 20188 3391
21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, to także Światowy Dzień Poezji. Z tej okazji po raz trzeci akcję organizuje Centrum Idei ku Demokracji w Piotrkowie. Atrakcji na pewno nie zabraknie.

- W tym roku skumulowaliśmy te wszystkie nasze działania na takich spektakularnych rzeczach. Przygotowujemy ok. 4 tysięcy mini książeczek z wierszem, które będą rozdawane w różnych rejonach Piotrkowa: placówkach kultury, cukierniach, pubach, restauracjach, aptekach, przychodniach, a także autobusach MZK. W komunikacji miejskiej młodzież piotrkowskich szkół oprócz tego, że będzie dawać klientom te książeczki, to jeszcze będzie zachęcać do wspólnego czytania wierszy podczas jazdy autobusem – podkreśla Witold Stawski, szef Rady Programowej Centrum Idei ku Demokracji.

 

O 9:10 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 przy ul. Dmowskiego 38 w Piotrkowie odbędzie się Turniej Jednego Wiersza.

 

Kulminacją obchodów ma być koncert finałowy na dziedzińcu CIKD z udziałem Elżbiety Adamiak z zespołem. – Wówczas też podsumujemy akcję – dodaje Stawski.

 

Początek o godzinie 19:00. Wstęp wolny


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Piotrkowianin Piotrkowianinranga16.03.2018 16:13

Będą musieli głośno czytać, żeby zagłuszyć łomot tych klamotów.
A Radomsko dostanie 8 mln zł dofinansowania na nowe autobusy.

20


alojzy mol ~alojzy mol (Gość)16.03.2018 15:09

to już było, dzień pieszego pasażera:

30


gonzo ~gonzo (Gość)16.03.2018 13:35

Podobno podczas czytania poezji z rur wydechowych piotrkowskich autobusów będzie wydobywać się tęcza. To element szerszej koncepcji promowania miasta.

20


Zoja ~Zoja (Gość)16.03.2018 11:16

A czy w autobusach czytany będzie wiersz pt. "Gangrena" autorstwa wybitnego, współczesnego polskiego poety starszego pokolenia?

21


śmieszek ~śmieszek (Gość)16.03.2018 09:05

Autobus /piotrkowski/ jedzie po drodze i "głośno warkocze". Za "głośno warkocze" wyśmiała mnie moja nauczycielka od polskiego. Po wielu,wielu latach użytkowania piotrkowskie autobusy nie tylko "warkoczą" ,ale trzesą się całe jak w delirce a hałas nie tylko nie zachęca do czytania /słuchania/poezji ,ale chęć ucieczki wzmacnia. Mimo wszystko czasami trzeba przejechać te parę przystanków. A w Tomaszowie jedna pani mało co nie wpadła pod autobus tamtejszych emzetek. Tłumaczyała się policji ....że nie słyszała jak owo "monstrum" jechało.Gdyż nie warkotało. No pewnie miała kłopot ze słuchaem ...choć młodo wyglądała.

41


gość ~gość (Gość)16.03.2018 08:07

Przy naszych dziurawych drogach to napeno nic nie usłyszą w autobusie ????

43


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat