Bęben Show czyli warsztaty perkusyjne z Łódzkim Domem Kultury

ePiotrkow Poniedziałek, 23 października 20170 2456
W ramach projektu "Łódzkie pełne Kultury" uczniowie dwóch piotrkowskich szkół podstawowych nr 11 i 13 w minionym tygodniu wzięli udział w warsztatach perkusyjnych. Warsztaty poprowadził Tomasz Wrocławski, kierownik sekcji perkusji Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej i perkusista zespołu Alla Vienna. Na zajęcia w Piotrkowie przyjechała pokaźna kolekcja instrumentów, wśród których znalazły się między innymi gran cassa, największy bęben w Polsce oraz kotły, dzwony rurowe, ksylofon, werbel, tam tam, kajon, talerze czy dzwonki.

Ładuję galerię...

„Łódzkie pełne kultury” to kolejny projekt kulturalno-edukacyjny Łódzkiego Domu Kultury, którego celem jest przybliżenie uczniom i nauczycielom z regionu bogatej oferty łódzkich instytucji kultury. Obejmuje on bardzo szeroką gamę zajęć z różnych dziedzin sztuki m.in. zapoznających z muzyką chińską, a także grą na wiolonczeli czy warsztatami perkusyjnymi. Spotkania prowadzone są przez muzyków i animatorów Filharmonii Łódzkiej oraz edukatorów Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego oraz Muzeum Sztuki  w Łodzi.
W minionym tygodniu Łódzki Dom Kultury odwiedził Centrum Idei „Ku Demokracji” w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie odbyły się w środę 18 października, cieszące się dużą popularnością, warsztaty perkusyjne „Bęben Show” przeprowadzone przez Tomasza Wrocławskiego, kierownika sekcji perkusji Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej i perkusisty zespołu Alla Vienna.
Muzyk przywiózł ze sobą pokaźną kolekcję instrumentów, począwszy od największego w Polsce bębna – gran cassa – zwanego przez artystów pieszczotliwe „matką”, poprzez kotły, dzwony rurowe, ksylofon, werbel, tam tam, kajon, talerze, dzwonki i mnóstwo przeszkadzajek. Dzieci ze szkół podstawowych, które wzięły udział w zajęciach muzycznych, zobaczyły, jak gra się na tego typu instrumentach, dowiedziały się m.in. co to jest tom-tom, timbales, congo, rototom, cowbell, woodblock i jakimi pałkami można na nich „bębnić”? Na finał uczniowie z wielką radością zaaranżowali multi-zespół perkusyjny i pokazali, co im w duszy gra. Była moc, huk i masa śmiechu. – Poprzez projekt chcemy zachęcić uczestników do czynnego uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych na terenie Łodzi i województwa. Jesteśmy obecni w 10 miastach regionu oraz w łódzkich instytucjach kultury – mówi Jacek Sokalski, dyrektor ŁDK.
Łódzkie pełne kultury – projekt edukacyjny realizowany przez Łódzki Dom Kultury w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

materiały ŁDK


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat