Bat na spekulantów

ePiotrkowKraj Wtorek, 24 marca 202028 12512
Są tacy, dla których stan epidemii stanowi okazję do zarobku. Zarobku na strachu przed podwyżkami cen.
pxhere.com

Faktem jest, że inflacja w lutym wyniosła 4,7% i była najwyższa od 8 lat. Najbardziej dotykają nas wzrosty cen podstawowych produktów np. pieczywa i mięsa. Pojawiły się pytania: czy podwyżki mają ekonomiczne podstawy i po prostu są uzasadnione? - Nie zawsze tak jest, dlatego sprawą zainteresował się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów - mówił w radiowym Maglu Bartłomiej Krasiński, miejski rzecznik konsumentów w Piotrkowie. - W wielkim skrócie: UOKiK bierze pod lupę tych, którzy wykorzystują epidemię i podnoszą ceny. Stosowne propozycje mają się znaleźć w tzw. specustawie. Urząd stworzy nowy mechanizm kar finansowych, które będzie można nałożyć na przedsiębiorcę drenującego portfele swoich klientów. Chodzi na przykład o nieuzasadnione podbijanie cen żywności. Urząd nie będzie też już musiał uprzedzać o kontroli na co najmniej siedem dni przed wizytą. Od kilkunastu dni obserwujemy nagły wzrost cen niektórych produktów. Zdarza się, że sklep ukrywa ich prawdziwe ceny, by zarobić na niezorientowanych klientach. O takich przypadkach można informować mailowo na adres: monitoring@uokik.gov.pl.

 

Przez epidemię większość towarów i usług podrożała, ale aby się jakoś pocieszyć, odnotujmy też spadki cen. Staniało np. paliwo. Szkoda tylko, że nie bardzo jest dokąd jechać.


Zainteresował temat?

7

1


Komentarze (28)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

? ~? (Gość)24.03.2020 11:20

Proponuję poniżej podawać, które sklepy podniosły ceny. Jak ludzie przestaną u nich kupować, to ceny wrócą do normy, a nawet będą jeszcze niższe niż wczoraj.

101


hww ~hww (Gość)24.03.2020 10:50

Ja już mam upatrzone sklepiki, które ominę szerokim łukiem jak to wszystko się skończy. Spekulanci podwyżki o 400%, w życiu nic tam nie kupię.

51


babcia!!! ~babcia!!! (Gość)24.03.2020 08:51

A jak tam z alkoholem, jest czy już zaczyna go brakować?

101


kb ~kb (Gość)24.03.2020 08:29

Paliwo w dół - ceny w górę. Paliwo w górę - ceny w górę. Jak się nie obrócisz to tył zawsze z tyłu...

160


gość ~gość (Gość)24.03.2020 08:00

Właśnie skończyłem oglądać musisz to wiedzieć Macieja Maciaka nie słuchajcie kochani moi że operacje bezgotowkowe są bezpieczne bo w USA w Texasie zrobili badania i na kartach i klawiaturach przenosi się więcej zarazków niż na forsie

103


gość ~gość (Gość)24.03.2020 07:47

Oho, państwo będzie kontrolować ceny. Przed 89 też to mieliśmy

512


his. ~his. (Gość)24.03.2020 07:33

cyt."Urząd stworzy nowy mechanizm kar finansowych..." Znając życie i "pracowitość" polskich urzędników będzie to długo trwało. A jak już powstanie to nijak się będzie miało do rzeczywistości. Oczywiście jak wiecie Internauci rząd i jego zaplecze polityczne potrafi stworzyć nową ustawę w 24 godziny. To są tzw. ustawy kolanowe. Czy nie powinno takie prawo /ceny/ być przygotowane dużo ,dużo wcześniej i natychmiast wprowadzone w życie w dramatycznej /obecnej/ chwili? A tak ble ,ble, ble

71


gość ~gość (Gość)24.03.2020 07:27

To powinno być wszystko obtanione bo paliwo spadło o 1 zł,a zobaczycie że jak paliwo pójdzie do góry to te cwaniaczki od tej wygórowanej ceny i tak zrobią podwyżki i jeszcze jedno świnie tanieją, wołowina a w sklepie ani drgnie ludzi oszukują, ludzie nie kupujcie tych warzyw co się zimą w Polsce nie uprawia poczekać do końca kwietnia początek maja będzie polskiego w brud.

140


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat