ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Baseny ogrodowe - co warto wiedzieć na ich temat?

Poniedziałek, 29 lipca 2019 2061
Pogoda dopisuje, więc szukamy dobrego sposobu na ochłodzenie. Najlepszym  pomysłem jest oczywiście wyjazd nad wodę, ale nie każdy może sobie na to pozwolić w danym momencie.

Dlatego warto zajrzeć na stronę  https://ramiz.pl/pl/c/Baseny-Ogrodowe/89 i poszukać idealnego basenu ogrodowego dla siebie. W końcu to najlepszy sposób na ochłodę w zaciszu własnego podwórka w upalne dni. Co jednak warto wiedzieć na temat basenów ogrodowych przed dokonaniem zakupu?

 

Jakie są najpopularniejsze rodzaje basenów ogrodowych?

Nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, że wyróżniamy kilka rodzajów basenów ogrodowych. To, który sprawdzi się w naszym przypadku zależy od paru czynników i indywidualnych preferencji. Dlatego warto dobrze poznać najpopularniejsze rodzaje basenów, zanim wybierzemy ten idealny dla nas. 

Baseny nadmuchiwane

Najbardziej znane i najczęściej wybierane baseny ogrodowe to oczywiście te nadmuchiwane. Ich największą zaletą jest cena, tak naprawdę każdego stać na ich zakup. W dodatku bez problemu znajdziemy dla nich miejsce nawet wtedy, gdy dysponujemy tylko niewielkim ogródkiem. Trzeba jednak pamiętać, że baseny nadmuchiwane najczęściej są wykonywane z myślą o najmłodszych użytkownikach. Z pewnością sprawią im wiele radości, ale dla dorosłych mogą być za małe. W dodatku baseny nadmuchiwane mogą szybko ulec uszkodzeniu. 

Baseny rozporowe

Kolejnym popularnym rodzajem są baseny rozporowe. Te modele sprawią radość zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Każdy będzie miał ogromną radość w czasie korzystania z niego. Są nieco droższe niż baseny nadmuchiwane, ale ich cena mieści się w granicach rozsądku. Niestety nie zawsze dysponujemy odpowiednim miejscem, aby je postawić w naszym ogródku. Wiele osób też zastanawia się, w jaki sposób je rozłożyć. Tak naprawdę takie baseny prostują się, gdy napełnimy je wodą. Trzeba to jednak robić bardzo ostrożnie, aby ich nie uszkodzić. 

Baseny stelażowe

Baseny stelażowe to już nieco bardziej zaawansowane rozwiązanie. Niestety nie każdy może sobie na nie pozwolić. Pierwszą przeszkodą jest cena, koszt takie basenu to kilkaset złotych. Drugą miejsce - w tym przypadku musimy dysponować już większą przestrzenią. Warto też pamiętać, że ich montaż i demontaż zajmują zdecydowanie więcej czasu. Jeżeli nie mamy odpowiedniej wprawy, to może potrwać nawet kilka godzin. 

 

Jak wybrać najlepsze miejsce na basen?

 

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że basen świetnie sprawdzi się w upalne dni. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na jego zakup. Jednak wówczas rodzi się kilka dylematów. Najczęstszy z nich to pytanie, jak wybrać odpowiednie miejsce na basen ogrodowy. Najlepsze będzie odpowiednio nasłonecznione miejsce. Musimy pamiętać, że promienie słoneczne to najlepszy i najskuteczniejszy sposób na nagrzanie wody. Dzięki temu kąpiel będzie zdecydowanie przyjemniejsza i nie skończy się przeziębieniem. Powinniśmy też rozkładać basen daleko od drzew i krzewów, aby nie narażać się na często oczyszczanie z liści. Warto też szukać odpowiedniego podłoża, które zapewni stabilność i nie uszkodzi dna.

 


Zainteresował temat?

0

4


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat