Basen przy Belzackiej ciągle zajęty?

ePiotrkow Czwartek, 30 listopada 201764 14987
Sześć torów do pływania, z czego 2 – 3 przeważnie zajęte przez dzieci uczące się pływać, zwłaszcza popołudniami. Ci piotrkowianie, którzy korzystają z krytej pływalni przy ul. Belzackiej w Piotrkowie doskonale znają ten problem.
fot. archiwum epiotrkow.pl

Interpelację w sprawie krytej pływalni przy ul. Belzackiej w Piotrkowie złożyła w środę podczas sesji Rady Miasta radna Marlena Wężyk-Głowacka. - Niecka basenowa podzielona jest na 6 torów. Każdego dnia z pływalni korzysta wiele osób, szczególnie w godzinach popołudniowych między godz. 15 a 20 – mówiła. - W tym czasie zazwyczaj 3 – 4 tory są zajęte przez szkółki dla dzieci. Do dyspozycji pozostałych mieszkańców zostają 2 – 3 tory, co w znacznym stopniu utrudnia korzystanie z pływalni. Kierując się prośbami mieszkańców, wnoszę o rozwiązanie tego problemu, na przykład poprzez umieszczenie informacji w postaci grafiku rezerwacji torów. Może dobrze byłoby zamieścić taką informację w internecie, niektórzy mieszkańcy czują się po prostu oszukani – wchodzą do basenu na 10 – 15 minut, bo nie ma możliwości, żeby sobie popływać.


Od grudnia będzie lepiej – zapewnia dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piotrkowie. - Przyznaję, że ok. godz. 18 mamy klęskę urodzaju – mówi Leszek Heinzel.


Tak naprawdę to szkółka pływacka jest jedna (Delfin). Na basenie (również tym przy ul. Próchnika) odbywa się po prostu nauka pływania dla dzieci, organizowana przede wszystkim przez sam OSiR, ale też firmy zewnętrzne, które wynajmują sobie tory. - Z drugiej strony, gdyby nie to, basen nie byłby tak dobrze wykorzystywany jak teraz – dodaje dyrektor Ośrodka. - Grafik co jakiś czas się pojawiał, ale... dotąd był niestety elastyczny. To się jednak zmieni od 1 grudnia. Teraz rezerwacje torów będą „sztywne”. Grafik będzie dostępny na stronie głównej OSiR w dziale „obiekty sportowe”.


Jeszcze 10 lat temu pływalnia przy Belzackiej odnotowywała 70 tysięcy wejść rocznie, w 2016 roku było to już ponad 190 tys. - Jeśli ta tendencja się utrzyma, za jakieś 5 lat przydałby się trzeci basen w mieście – dodaje L. Heinzel.


Zainteresował temat?

8

1


Komentarze (64)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

fd ~fd (Gość)30.11.2017 10:42

ja niechce nowego basenu tylko dwie mediateki i trzecią malutką!!!
a tak serio, to nie bylem na basenie na belackiej od kilku lat wlasnie przez te problemy - za wysokie ceny by wejsc na pół godziny do wody, na próchnika troche lepiej ale tez, czlowiek chce poplywac a nie ocierac sie co chwila o kogoś...normalnie gdyby nam muzulmanow dali tutaj to byli by zadowleni, lol.

36


gość ~gość (Gość)30.11.2017 18:44

A teraz Uwaga!! Jak jeszcze raz zobaczę na Belzackiej jakiegoś brudadsa który przed wejściem na basen się NIE umyje to znajdę fotę na FB albo zrobię fotę i będę wywieszal na drzwiach basenu!! kUrŁa!
"To jest brudas, nie myje się przed wejściem na pływalnie"

54


gość ~gość (Gość)30.11.2017 13:34

Możnecie sobie w strawie jak wam nie pasuje że basen zajęty. Moje dziecko właśnie uczy się pływać na basenie przy Belzackiej i jestem z niego bardzo dumny.

49


gość ~gość (Gość)30.11.2017 13:33

Powinno się pogłębić ten basen. Więcej ludzi by się zmieściło...

170


sobann ~sobann (Gość)30.11.2017 22:29

Od momentu jak zobaczylem w 2014 kolesi smarkajacych do wody technikom "na szfagra",to nie chodze,czekam do lata i jade nad rzeke

32


gość ~gość (Gość)30.11.2017 11:09

To niby gdzie dzieci mają się uczyć i kiedy? Uprawiają sport- źle, nie uprawiają też źle...mamy warunki jakie mamy. Swoją drogą komentarze pracowników na temat tych lekcji pływania są zbędne. Powinni się cieszyć, ze w takich warunkach jeszcze ktos tam przychodzi.

77


gość ~gość (Gość)30.11.2017 16:43

Piotrkowskie tyfusy nie zasługują na żaden akwapark! W tym basenie zdażało się, że fenikalia pływały :(

52


gość ~gość (Gość)30.11.2017 15:13

Zamiast tego śmiesznego placu zabaw obok basenu przy kortach mogli wybudowac kompleks jakiegos aquaparku ludzi by mieli tony zaczeli by tez zarabiac bo w tym miescie niema zadnej rozrywki tylko dwa smieszne baseniki ludzie musza do lodzi jezdzic sie bawic a ten plac zabaw moglby byc w kazdym innym miesjcu. Poprostu zenada

65


epi ~epi (Gość)30.11.2017 18:08

zapraszam na słoneczko

32


~gość ~~gość (Gość)30.11.2017 22:05

marzeniem wszystkich basenów na świecie - ciągłe obłożenie płacącymi klientami a u nas nie zadowolenie jest proste tego rozwiązanie, wystarczy zmienić kierownictwo na lepsze a wtedy woda wyparuje, basen pusty i po problemie

21


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat