Balsam antycellulitowy - Ranking. Jaki balsam stosować?

Kraj Poniedziałek, 21 grudnia 20200
Balsam antycellulitowy to kosmetyk, który ma szansę okazać się pomocny w walce z pomarańczową skórką. Produktów tego typu jest wiele, nie każdy jednak okazuje się skuteczny. Aby uniknąć nietrafionego zakupu, warto się przedtem dowiedzieć, czym charakteryzuje się dobry balsam na cellulit.


 

Balsam antycellulitowy - skuteczność zapewnią składniki naturalne

 

Balsam antycellulitowy, oprócz skutecznego działania na cellulit, powinien być również bezpieczny dla naszej skóry. Takie właściwości mogą nadać mu tylko naturalne składniki. Dlatego skład kosmetyku powinien być bogaty w naturalne wyciągi, ekstrakty oraz oleje roślinne. W poniższej tabelce zaprezentowano oraz pokrótce scharakteryzowano składniki naturalnego pochodzenia, które z powodzeniem niwelują pomarańczową skórkę.

 

Ekstrakt z zielonej herbaty

Składnik ten usprawnia mikrokrążenie skórne i pomaga pozbyć się toksyn nagromadzonych pod skórą. Posiada również właściwości ujędrniające oraz napinające.

Witamina E

Balsam antycellulitowy z witaminą E to doskonały sposób na nawilżenie i ujędrnienie skóry. Dzięki właściwościom antyoksydacyjnym tej witaminy, balsam zadba również o ochronę skóry przed starzeniem.

Olej z alg fucus

Źródło fosfatydylocholiny, która pomaga spalać tkankę tłuszczową. Poza tym algi działają odżywczo, regenerująco i ujędrniająco. Zapewniają skórze długotrwałe nawilżenie.

Ekstrakt z zielonej kawy

Zawiera mnóstwo dobroczynnej kofeiny, która usprawnia mikrokrążenie, redukuje obrzęki i nadaje skórze jędrność. Dzięki temu składnikowi możliwe jest ożywienie kolorytu skóry.

Ekstrakt z kasztanowca

Wykazuje działanie wzmacniające kruche naczynia krwionośne. Wspomaga usuwanie toksyn i regeneruje skórę.

Ekstrakt z miłorzębu japońskiego

Poprawia elastyczność naczyń krwionośnych i reguluje mikrokrążenie. Obecne w nim antyoksydanty stanowią dobrą ochronę skóry przed starzeniem.

Pantenol

Składnik o działaniu łagodzącym, nawilżającym i regenerującym.

Olej z orzechów laskowych

Olej ten nawilża i uelastycznia skórę. Poprawia też jej ukrwienie. Dzięki dotlenieniu komórek, skóra zyskuje ładniejszy odcień.

Kwas hialuronowy

Składnik ten zwiększa wiązanie wody w naskórku. Warto sięgnąć po balsam antycellulitowy z kwasem hialuronowym, jeśli chcemy, aby nasza skóra pozostawała nawilżona przez cały dzień.

 

Zawierający wszystkie wyżej wymienione składniki balsam antycellulitowy z pewnością okaże się skuteczny w walce z pomarańczową skórką. Trzeba jednak mieć na uwadze systematyczne używanie wybranego przez nas kosmetyku.

 

farmacjaNawet najlepszy balsam na cellulit nie będzie skuteczny, jeśli nie będziemy stosować go regularnie. Tylko systematyczne stosowanie naturalnego balsamu pomoże nam zredukować widoczność pomarańczowej skórki - mówi Marcin Bielonko, członek zarządu Farmacia Verde

 

 

Balsam na cellulit - sięgnij po najskuteczniejszy!

 

Balsam na cellulit o naturalnym składzie to najlepsze rozwiązanie, jakie możemy zafundować swojej skórze. Warto więc postawić na zakup jednego z balsamów uwzględnionych w poniższym rankingu.

 

1. Nolicell

 

Balsam przeznaczony do walki z każdym rodzajem cellulitu. Znajdziemy w nim składniki pobudzające mikrokrążenie (ekstrakty z zielonej herbaty, zielonej kawy i kasztanowca), które są bardzo istotne w kontekście walki z pomarańczową skórką. Poza tym balsam wykazuje działanie ujędrniające i lipolityczne (dzięki olejowi z alg fucus) oraz napinające (olej z orzechów laskowych). Uchroni nas również przed nadmiernym przesuszeniem skóry. Nie sposób zaprzeczyć temu, iż kosmetyk ten dba o naszą skórę kompleksowo.

 

Na cellulit stosuję Nolicell. Osiągnęłam jędrniejszą skórę zaledwie po miesiącu używania - pisze pani Agnieszka z Lublina

 

Więcej na https://nolicell.pl

2. Onshea

 

Balsam antycellulitowy, który pomoże nam wydobyć piękno naszej skóry. Niezaprzeczalnym atutem tego kosmetyku jest cały wachlarz intensywnie działających składników. W preparacie tym znajdziemy między innymi składniki poprawiające przepływ krwi i limfy (ekstrakty z miłorzębu i arniki), ujędrniające (witamina E) oraz napinające (ekstrakt z zielonej herbaty). Detoksykujące działanie kosmetyku usprawnia eliminację toksyn nagromadzonych pod skórą. Nie sposób odmówić mu również działania kojącego podrażnienia i nawilżającego.

 

Dzięki kremowi antycellulitowemu Onshea, moja skóra stała się ładnie napięta i przyjemna w dotyku. Udało mi się wreszcie pokonać cellulit wodny, z którym walczyłam od lat - pisze pani Urszula z Krakowa

 

Więcej na https://onshea.pl/

3. Vialise Lifting Effects

 

Kosmetyk o potrójnym działaniu na cellulit: usuwa zalegające toksyny, eliminuje obrzęki i intensywnie ujędrnia skórę. Kładzie również nacisk na poprawę napięcia skóry, z jego działania z pewnością będą zadowolone panie mające problem z wiotką skórą na ciele. Jak jego poprzednicy, balsam obfituje w skoncentrowane składniki aktywne.

 

Luźna skóra, do tego cellulit. Stwierdziłam, że muszę w końcu coś z tym zrobić. Postanowiłam tym razem wytrwać w zdrowych nawykach. Dieta i regularne wcieranie Vialise Lifting Effects szybko zaczęły przynosić efekt. Balsam stosuję nadal, bo lubię jego działanie nawilżające - pisze pani Katarzyna z Mielna

 

Więcej na https://vialiselifting.pl

 

Balsam antycellulitowy – z czym połączyć jego stosowanie, aby szybciej zwalczyć cellulit?

 

Balsam antycellulitowy to kosmetyk, którym bez wątpienia warto się zainteresować. Znajdziemy w nim szereg pozytywnie wpływających na naszą skórę substancji. Nie sposób jednak nie zauważyć, że produkt ten potrzebuje wsparcia z naszej strony. Dobry balsam na cellulit należy stosować równolegle z:

odpowiednią dietą,

suplementami,

ćwiczeniami fizycznymi.

 

Jeżeli chodzi o naszą codzienną dietę, powinny znaleźć się w niej świeże warzywa oraz owoce. Są one bogate w cenne antyoksydanty, niezwykle przydatne w walce z pomarańczową skórką. Nie zapominajmy także o wypijaniu odpowiedniej ilości wody oraz naparów ziołowych. Cellulit może wynikać też z braku niektórych witamin lub minerałów, np. cynku, dlatego przemyślana suplementacja może okazać się pomocna. Wśród ćwiczeń ujędrniających na szczególną uwagę zasługują zaś ćwiczenia aerobowe oraz joga.

 

Balsam antycellulitowy – podsumowanie

 

Podsumowując, można stwierdzić, że balsam antycellulitowy musi być produktem o naturalnym składzie, wpływającym na najważniejsze aspekty powstawania cellulitu. Należy zadbać o regularne używanie tego kosmetyku, ponieważ musi mieć czas, aby zadziałać. Pamiętajmy także o zrównoważonej diety oraz o regularnej aktywności fizycznej, gdyż w przeciwnym razie możemy zniweczyć działanie nawet najlepszego balsamu.

 

FAQ

1. Po czym można rozpoznać naprawdę dobry balsam antycellulitowy?

 

Po naturalnym składzie i wysokiej zawartości naturalnych składników aktywnych, mających realny wpływ na redukcję cellulitu. Przykładem może być balsam Nolicell, w którym znajdziemy aż 9 składników naturalnego pochodzenia.

 

2. Jak często stosować naturalny balsam na cellulit?

Kosmetyk powinien być stosowany regularnie. Należy przestrzegać zaleceń producenta zawartych na opakowaniu. Zwykle najlepsze efekty przynosi stosowanie balsamu codziennie rano i wieczorem.

 

3. Kiedy balsam antycellulitowy o naturalnym składzie zacznie działać?

 

Na efekty należy poczekać minimum trzy-cztery tygodnie. Kosmetyk o naturalnym składzie ma wówczas szansę zadziałać, pod warunkiem systematycznego stosowania.

 

4. W jaki sposób aplikować naturalny balsam na cellulit?

 

Aplikacja balsamu naturalnego powinna odbywać się wedle zaleceń zamieszczonych na opakowaniu produktu. Pewne zasady są jednak niezmienne, jak na przykład to, by balsam aplikować na starannie oczyszczoną skórę ciała i wmasowywać zdecydowanymi ruchami w kierunku serca.

Bibliografia

Wayne L. Westcott, Rita La Rosa Loud, Figura bez cellulitu, 2004

Jaroszewska B., Kosmetologia, 2008

Adam Klimowicz, Joanna Zielonka, Marcelina Turek, Anna Nowak, Substancje pochodzenia naturalnego stosowane w terapii cellulitu, 2015

Arct J, Pytkowska K, Kawalec S. Substancje przeciwcellulitowe, 2014

Sainio E.L., Rantanen T., Kanerva L.,Składniki i bezpieczeństwo kremów antycellulitowych, 2002

 

/Materiał partnera

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat