Bakterie coli w wodzie w Radomsku

Strefa FMRadomsko Poniedziałek, 08 października 20181 3439
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, na podstawie wyników badań, stwierdził obecność bakterii grupy coli w wodociągu Radomsko. Woda nadaje się do spożycia wyłącznie po jej wcześniejszym przegotowaniu.
pixabay.com

Bakterie grupy coli nie są zaliczane do bakterii chorobotwórczych, mogą świadczyć o wtórnym zanieczyszczeniu wodociągu (np. w wyniku prac remontowych, przyłączy nowych użytkowników) lub nagromadzeniu substancji organicznych w sieci (np. gleby czy roślinności), które są pożywką do rozwoju bakterii. Rozszerzone badania wykluczyły obecność w wodzie bakterii chorobotwórczych tj. Escherichia coli, enterokoki. Profilaktycznie, aby bezpiecznie SPOŻYWAĆ wodę, należy ją przegotować, ponieważ te bakterie giną podczas obróbki termicznej - informuje PSSE w Radomsku.

 

Trwają prace mające na celu przywrócenie odpowiedniej jakości wody.

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

xx ~xx (Gość)08.10.2018 11:51

Zanieczyszczony wodociąg i zagrożeni mieszkańcy a PISowcy lecą z bańkami wody do szpitala w Radomsku, który ma własne ujęcie i nieskażoną wodę. Chyba coś nie po kolei z myśleniem. Zamiast lecieć do urzędu miasta z pretensjami i do mieszkańców z tą wodą to lecą do szpitala. Straszą pacjentów. No tak, bo koszt propagandowy 20-30 butelek 5l wody dużo tańszy niż zakup kilku tysięcy takich butelek dla mieszkańców. Tłumaczą się głupawo ale widocznie nie wiedzieli, że szpital ma własne ujęcie i zrobili głupotę na własną niekorzyść.
https://natemat.pl/251155,sprawa-dla-policji-dzialacze-pis-wtargneli-na-oiom-w-szpitalu-w-radomsku

41


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat