Bakterie coli w wodociągu Srock w gm. Moszczenica

Region Czwartek, 28 marca 20194 5200
Woda z wodociągu w Srocku warunkowo przydatna do spożycia. Szykując jedzenie, picie lub myjąc zęby trzeba używać wody przegotowanej minimum 2 minuty.

Państwowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie Trybunalskim informuje, że podczas badań jakości wody z wodociągu w Srocku  stwierdzono obecność bakterii z grupy coli. Wodę do spożycia należy uprzednio przegotować. Ostrzeżenie dotyczy mieszkańców  następujących miejscowości: Srock, Podolin, Dąbrówka, Gościmowice Pierwsze, Baby i Kiełczówka (na zachód od linii kolejowej) oraz Moszczenica ul. Kolejowa. Trwają prace, mające na celu przywrócenie odpowiedniej jakości wody.

 


Przegotowania wymaga woda do: przygotowania posiłków, mycia spożywanych na surowo owoców i warzyw, mycia zębów, mycia naczyń, kąpieli noworodków i niemowląt. Wodę należy gotować przez minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do ostudzenia. Woda bez przegotowania może być stosowana do codziennego mycia, prania odzieży, prac porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalet. Trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody, spełniającej wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi. Zalecenie obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu.

  Ujęcie wody w Babach, w którym wcześniej również wykryto bakterie jest nadal dezynfekowane i poddawane pracom  remontowym.


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (4)

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
gość gośćranga29.03.2019 21:29

Nikt tego nie monitoruje.. sprawdza .. samowolka leja cały rok..! Kiedy i gdzie chcą .. samowolka, brak jakichkolwiek kontroli... pod lasem masakra..do pobliskich rowów także wylewana gnojowa.... i jak nie maja być skażone wody,,,he he he

01


Jan Kowalski Jan Kowalskiranga28.03.2019 21:53

Kurde, może to zamach terrorystczny? Chłopy potrafią przecież terroryzować sąsiadów, choćby smrodem.

70


maddox maddoxranga28.03.2019 20:32

Wincyj gnojowicy lać, wincyj!!!11!!

110


Piotr.Covianin Piotr.Covianinranga28.03.2019 20:00

Zaradzić sytuacji można wylewając jeszcze więcej gnojowicy na pola.

130


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat