Bakteria New Delhi w szpitalu w naszym regionie

Strefa FMRadomsko Czwartek, 11 lipca 20193 4967
Bakteria New Delhi w szpitalu w Radomsku. Pracownicy sanepidu potwierdził obecność szczepu bakterii Klebsiella Pneumoniae w tej placówce.
fot. FB Szpital powiatowy w Radomsku

Informacja wpłynęła do stacji we wtorek od rodziny pacjentki. Bakteria zwana New Delhi posiada gen superoporności, czyli nie reaguje na żadne antybiotyki. Władze szpitala powinny w tej sytuacji zapewnić pacjentce z bakterią dedykowany personel. Przede wszystkim każdy, kto ma z nią kontakt, powinien pamiętać o częstym myciu rąk.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

P51 ~P51 (Gość)11.07.2019 20:46

Ta bakteria to konsekwencja przewlekłego leczenia schorowanych ludzi, często trafiających do szpitali. To typowy szczep szpitalny. I wcale nie musi być zagrożeniem dla chorego. Może być on bezobjawowym nosicielem. Często się słyszy od rodzin: te konowały nic nie umieją, jak dziadek był chory, tak jest dalej... Ale te rodziny już nie potrafią zrozumieć, że może jednak to dzięki działaniom tych "konowałów" ten dziadek jeszcze ( licho, bo licho) żyje. "Konowały " nie opanowały jeszcze umiejętności cudownych uzdrowień i wskrzeszania zmarłych!

21


bombolito ~bombolito (Gość)11.07.2019 13:19

Została przyjęta na oddział wewnętrzny szpitala w związku z inną chorobą. Po wykonaniu badań wyszło że jest nosicielem new delhi.

40


Mr X ~Mr X (Gość)11.07.2019 10:23

Obecnie strach położyć sie do szpitala lub odwiedzać chorych . Serie zgonow w szpitalach to nie przypadek a często właśnie wykryta póżniej bakteria new delhi.

73


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat