BHT Piotrkowianin JUKO Piotrków Trybunalski – plany na nowy rok

ePiotrkow Niedziela, 05 stycznia 20142 11429
Minęło prawie pół roku od kiedy drużyna BHT Piotrkowianin JUKO Piotrków Trybunalski wywalczyła Mistrzostwo Polski w piłce ręcznej plażowej i historyczny awans do finału European Beachhandball Tour.

14 grudnia poznaliśmy gospodarza turnieju finałowego, będa nimi Saloniki (Grecja), a zawody odbędą się na przełomie maja i czerwca. Terminarz rozgrywek o mistrzostwo Polski nie został jeszcze ustalony.

- W poprzednim sezonie zrobiliśmy ogromny krok w przód, wprowadziliśmy zespół na wyższy level, zdominowaliśmy rozgrywki o Mistrzostwo i awansowaliśmy do finałów EBT, organizacyjnie udowodniliśmy, że przeniesienie klubu z Poznania do Piotrkowa Trybunalskiego dało nam wiele możliwości, chodzi mi głownie o promocję zespołu i zaplecze finansowe. Widzimy, że pozostałe drużyny już teraz biorą z nas przykład, pozyskują sponsorów i promują się na portalach społecznościowych. Mam nadzieję, że przełoży się to na promocję całej dyscypliny, która nadal jest niszowa.“ – podsumowuje skrzydłowy Piotrkowianina, Konrad Szczukocki.

Nowy rok to niewątpliwie początek zmian w zespole BHT Piotrkowianin. Klub oficjalnie potwierdził, że w przyszłym sezonie do składu finalistów plażowej Ligi Mistrzów dołączy dwóch reprezentantów Polski: Jarosław Knopik i Przemysław Żywocki (poprzedni sezon w Damy Radę Inowrocław).


- Dla Mnie osobiście przejście do Piotrkowianina jest dużą szansą, aby jeszcze bardziej wypromować beachhandball. Wierzę, że swoim doświadczeniem pomogę chłopakom osiągnąć takie wyniki, że staniemy się czołową ekipą Europy, co w efekcie pozwoli na polepszenie poziomu sportowo-organizacyjnego w naszym kraju. Chciałbym, aby za sprawą Piotrkowa Trybunalskiego było głośno w kraju o piłce ręcznej plażowej. Chciałbym również, aby BHT Piotrkowianin, jako pierwszy zespół męski w historii  zdobył medal w finale cyklu European Beachhandball Tour. Znam dokładnie mocne i słabsze strony drużyny z ubiegłego sezonu. Będę się starał pomóc w ulepszeniu tego co dobre i zmianie bądź poprawie tego, co nie do końca funkcjonowało w zeszłym sezonie. Interesuje mnie pełna dominacja na polskich boiskach i historyczne sukcesy na europejskich, a może nawet światowych plażach – komentuje Jarosław Knopik, obecny trener halowego pierwszoligowca, AZS UKW Bydgoszcz.


Zadowolony z transferu jest również Żywocki.- Znamy się z chłopakami już długo, ale na piasku zawsze byliśmy odwiecznymi rywalami. Razem z Jarkiem graliśmy w Damy Radę i to zawsze z Piotrkowianinem(wcześniej GRU Poznań) biliśmy się o najważniejsze tytuły na polskich plażach. Teraz staniemy po jednej stronie. Z kilkoma zawodnikami graliśmy w kadrze i myślę, że w takim składzie stworzymy ekipę , która zdobędzie medal klubowych Mistrzostw Europy.


BHT Piotrkowianin JUKO zapewnia, że to nie koniec zmian i nieposdzianek, które drużyna przygotowała na sezon 2014.


- Zajmujemy się teraz zaplanowaniem przygotowań do rozgrywek, ale głownie pozyskaniem nowych partnerów i sponsorów ponieważ sezon będzie długi i wymagający finansowo. Zapraszamy wszystkich do wpółpracy, jesteśmy otwarci na propozycje i bardzo liczymy na wsparcie lokalnych przedsiebiorów. Wszystko o zespole można znaleźć na naszym facebookowym fanpageu – dodaje Konrad Szczukocki.


Źródło: www.facebook.com/BHTPiotrkowianin

Foto: Paweł Nawrocki


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

samsonic ~samsonic (Gość)19.01.2015 20:14

Gratulacje;)

00


Al Bundy ~Al Bundy (Gość)05.01.2014 16:21

Cytuję:
aby jeszcze bardziej wypromować beachhandball.


Bitch-hand-ball... i jest zabawa! Będzie się działo... :))
Tak mi się jakoś skojarzyło...

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat