Azjatycki eksperyment w Piotrkowie

Strefa FM Niedziela, 05 sierpnia 201837 4866
I to bardzo udany, w sobotę Piotrcovia zmierzyła się w Hali Relax z przygotowującą się do juniorskich mistrzostw świata reprezentacją Korei Południowej. Szybko i nieustępliwie grające Koreanki ostatecznie pokonały podopieczne Andrzeja Bystrama 33:28 (15:12). To był bardzo wartościowy mecz kontrolny dla obu zespołów.

Ładuję galerię...

Azjatki już po kilku minutach przejęły inicjatywę i nie oddały jej już do końca, tak grającej drużyny w PGNiG Superlidze z pewnością nie ma, Koreanki zaprezentowały kilka niekonwencjonalnych zagrań w ataku, a do tego mimo słabszych warunków fizycznych były bardzo nieustępliwe w obronie. To był wartościowy sparing.

 
- Naszym podstawowym założeniem była obrona i przede wszystkim na tym się skupialiśmy. Cieszę się, że zmierzyliśmy się z zespołem, który gra bardzo szybką piłkę, bo musieliśmy stać bardzo blisko siebie. To był dla nas idealny sprawdzian – powiedział trener Piotrcovii Andrzej Bystram.

 
- Nasze rywalki są na innym etapie przygotowań, za tydzień rozpoczną rywalizację podczas mistrzostw świata, a my dopiero za miesiąc zagramy pierwszy ligowy mecz. Skupiamy się na takich elementach jak siła, wytrzymałość i szybkość, trener powoli wprowadza też taktyczne zmiany, których musimy się nauczyć, ponieważ trener ma inną koncepcję gry – podsumowała Anna Wasilewska, kapitan piotrkowskiego zespołu.

 
17 i 18 sierpnia również w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się IV Memoriał Krzysztofa Kazimierskiego, wezmą w nim udział GTPR Gdynia, KPR Ruch Chorzów, KRAM Start Elbląg i oczywiście gospodynie.

 
MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 28:33 (12:15) Młodzieżowa Reprezentacja Korei Południowej

 
MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Opelt, Kolasińska, Sarnecka - Ivanović 7, Ciura 5, Kopertowska 3, Wypych 3, Cygan 3, Klonowska 2, Senderkiewicz 2, Wasilewska 1, Gajewska 1, Despodovska 1, Belmas.

 


Zainteresował temat?

5

1


Komentarze (37)

Trwa cisza wyborcza. Komentowanie możliwe po zalogowaniu.

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
obiektywny piotrkowianin II ~obiektywny piotrkowianin II (Gość)15.08.2018 20:19

Zlituj się Boże nad takimi kibicami którym wydaje się ze zmiana spikera i dobrego nagłośnienia na jeszcze lepsze hali podniesie poziom sportowy drużyny.

00


~gość ~~gość (Gość)15.08.2018 20:14

tak samo myślał Gołota po wejściu do ringu, przeciwnik szybko i nie ustępliwie zaczął go okładać pięściami tak że po kilkunastu sekundach padł na deski ale był chociaż o nie mniejszych gabarytach ale tutaj takie sympatyczne maleństwa

00


korom ~korom (Gość)06.08.2018 10:18

Za taką promocję miasta i klubu w wykonaniu pseudo-spikera Urząd Miasta winien odebrać dotację dla Piotrcovii.Wstydziłem się jako mieszkaniec Piotrkowa widząc uśmiechy politowania na twarzach koreańskich zawodniczek na to co wyprawiał "spiker" z poszukiwaniem hymnów narodowych. Wstydziłem się jako kibic za niekompetencję wobec znajomości klubowych zawodniczek. Totalny wstyd za organizację i mecz mając nadzieję, że to pierwszy sprawdzian i będzie to lepiej wyglądało ale widać że przed trenerem bardzo dużo pracy z tym składem.

71


gość ~gość (Gość)07.08.2018 19:51

Szanowni Państwo, obiektywnie trzeba przyznać, że to nie jest poziom ekstraklasowej spikerki. Nie ten ton głosu, nie te emocje, gafy... Jestem kibicem z wieloletnim stażem i kibicuje naszemu klubowi od lat i chce dla niego jak najlepiej.

21


filozof ~filozof (Gość)08.08.2018 21:47

żenujący poziom sportowy naszych zawodniczek na tle młodziutkich Koreanek nazywać eksperymentem a nie kompromitacją to nic innego jak kompromitacja także wypowiadających takie myśli, jak ma coś zmienić się na lepsze w drużynie jak nie ma kto postawić obiektywnej diagnozy zjawiska

30


gość ~gość (Gość)07.08.2018 07:25

Czyżby klakierzy i poprzednicy stracili stolki i tu się teraz wynurzyli bo ich boli. Nie od razu wszyscy byli najlepsi, poczekajmy przyjdzie liga zobaczymy czy chłopak wyciągnął wnioski i się czegoś nauczył

35


Kibic ~Kibic (Gość)07.08.2018 12:33

Na tej nowej stronie stronie Piotrcovii nic nie ma o meczu z Koreankami ,co się dzieje czy ten nowy Prezes sobie radzi.Pieniądze to nie wszystko ,trzeba mieć w sobie to coś żeby nim być dla dobra klubu.

12


gość ~gość (Gość)07.08.2018 12:27

A miało być profesjonalnie i zawodowo... Pierwsza wtopa na prezentacji w rynku Trybunalskim , ale to co się stało w sobote to totalna amatorszczyzna. Sorki p.Marku ale liga zawodowa to melodia dalekiej przyszłości...

31


...także tego ~...także tego (Gość)06.08.2018 20:51

Z tego co wiem, to nie spiker nawalił, tylko jego (pożyczony) sprzęt. Zwróćcie uwagę, zanim zaczniecie wieszać na nim psy, że zwykle na meczach jest tam dwóch ludzi. Jeden od obsługi sprzętu, a drugi od spikerki i każdy zajmuje się tylko swoim. Tu był jeden człowiek, sprzęt fiksował, nie wiem czy przez temperaturę czy coś innego, ale chyba nikt z was nie chciałby się znaleźć w takiej sytuacji. Nie bronię konkretnego człowieka, tylko bronię sytuacji jaka zaistniała i mam nadzieję, że jednoosobowa obsada nie będzie więcej stosowana.

25


do gosc ~do gosc (Gość)07.08.2018 08:08

a kto stracił stołki zarząd stary ,a pan Witek sam odszedł ze spikerki więc słabe masz informacje

41


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat