Azbest zniknie z kilkudziesięciu nieruchomości w Woli Krzysztoporskiej

Urząd Gminy Wola KrzysztoporskaRegion Środa, 28 lipca 20215 1536
Wola Krzysztoporska otrzymała dofinansowanie na zadanie „Usuwanie azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Wola Krzysztoporska w 2021 r.” ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. W tym roku mieszkańcy gminy będą mogli bezpłatnie pozbyć się szkodliwego azbestu ze swoich posesji (ogółem wpłynęło 60 wniosków).
fot. wola-krzysztoporska.pl

Została już wybrana i gmina podpisała umowę z firmą, która zajmie się realizacją zadania. Prace polegać będą na odpowiednim zapakowaniu, załadowaniu, transporcie i unieszkodliwieniu wyrobów zawierających azbest znajdujących się na nieruchomościach osób fizycznych na terenie gminy Wola Krzysztoporska. Zadaniem objętych będzie 60 nieruchomości.

 

Szacunkowa wartość prac wynosi 47.626,10 zł, z czego dotację na dofinansowanie zadania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi stanowi kwota 42.863,00 zł.

 

- Realizacja tego zadania spowoduje poprawę jakości życia mieszkańców oraz wpłynie pozytywnie na środowisko i zdrowie lokalnej społeczności z powodu usunięcia szkodliwych dla zdrowia wyrobów azbestowych. Dodatkowym, bardzo ważną sprawą jest pewność, że tzw. „eternit” trafi z dachów budynków mieszkalnych i gospodarczych prosto na zalegalizowane składowisko i zostanie unieszkodliwiony. Dzięki temu nie będzie stwarzał zagrożenia zarówno dla zdrowia mieszkańców gminy Wola Krzysztoporska, jak i dla środowiska naturalnego - podkreślają gminni urzędnicy.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Qwery ~Qwery (Gość)28.07.2021 18:40

Ale poco rubcie jak w Sulejówek do rzeki i po problemie

02


EkoJuko ~EkoJuko (Gość)28.07.2021 12:53

Zostanie unieszkodliwiony czyli jak zakopany w ziemi? tak często wygląda ładnie brzmiącą utylizacja azbestu.

20


Znafca ~Znafca (Gość)28.07.2021 10:25

Super, jeszcze tylko wymienić azbestowe rury wodociągu w Siomkach i Krzyzanowie i będzie pięknie!

30


całe ~całe (Gość)28.07.2021 12:28

życie mieszkałem w gospodarstwie gdzie był budynek przykryty eternitem i nigdy raka nie miałem... ale musieli postraszyć ludzi rakiem, żeby wymienili na mniej trwałą blachę...

03


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat