Awizo zamiast paczki

Strefa FM Poniedziałek, 24 września 201843 13220
Awizo zamiast paczki to coraz częstsza sytuacja z jaką spotykają się Piotrkowianie. Kurierzy nie podejmując próby dostarczenia przesyłki pod właściwy adres, od razu wrzucają awizo do skrzynki. W wyniku tego odbiorcy zmuszeni są do wizyt na poczcie.
pixabay.com

-Nie po to zamawiam przesyłkę wybierając opcje dostawy przez kuriera do domu, żeby później i tak specjalnie jechać na pocztę. Niejednokrotnie miałam taką sytuacje, kiedy to widziałam kuriera, który zostawia jedynie awizo i odjeżdża. Nie rozumiem w czym tutaj jest problem? Skoro i tak już jest pod moim domem to dlaczego nie może dostarczyć mi już przesyłki? - powiedziała mieszkanka Piotrkowa, korzystająca z usług Poczty Polskiej. 


Biuro prasowe Poczty Polskiej skomentowało sprawę następująco:

-przesyłki nierejestrowane, których kształt i gabaryt nie pozwalają na pozostawienie w oddawczej skrzynce pocztowej, mogą zostać zaawizowane bez próby doręczenia. Co do zasady pracownicy Poczty Polskiej są zobowiązani do doręczania przesyłek zgodnie z zapisami Ustawy Prawo Pocztowe.
Jeżeli listonosz nie zastanie adresata lub upoważnionej do odbioru osoby pozostawia zawiadomienia o możliwości odbioru przesyłki w placówce pocztowej. Istnieją jednak usługi, gdzie pozostawienie awizacji jest równoznaczne z wykonaniem usługi. Wyjątki dotyczą następujących usług: doręczenie przesyłki zwykłej, która nie mieści się w skrzynce klienta na przesyłki albo doręczenie przekazu pieniężnego na kwotę min. 5200 zł w obszarze zamiejscowym.

W przypadku, gdy klient uważa, że niedoręczenie jest bezzasadne może złożyć reklamację lub skargę na naszej stronie internetowej lub w dowolnej placówce Poczty Polskiej.

 

 

Sara Fiszer, Daria Trojanowska


Zainteresował temat?

3

5


Komentarze (43)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

x2x ~x2x (Gość)26.09.2018 02:08

ludzie czy wy widzicie co piszecie? fala hejtu od ignorantów..... zapłaciłam za przesylke 3-5 zl wiec zadam dostarczenia.... bylam w pracy a teraz jestem w domu
... listonosz czy kurier to tez czlowiek.... ma rodzinę i żyje by pracowac... tylko pracuję by zyc.... to ze jesteś w domu .... dobra twoja.
zostan kurierem, goncem czy listonosze a zobaczysz z l
iloma takimi "PANAMI" dziennie spotykaja
.. traktuj jam człowieka a nie wlasnosc za 3 zl. ... jak nie pasuje to nie zamawiaj z netu tylko rusz d**e do sklepu np "Biedronka" który masz pod nosem. albo docen ze jakis człowiek wraca do Ciebie za darmo zebys byl zadowolony.... daj napiwek i przybij piątkę.

06


gość ~gość (Gość)24.09.2018 10:15

Poczta polska tragedia wielokrotnie zostawiano awizo zamiast doreczyc przesyłkę pod wskazany adres, a ostatnio nawet nie zostawiają awiza mimo że przesyłka jest do odbioru na poczcie

81


gość ~gość (Gość)24.09.2018 10:27

Nie raz składałam skargę na pocztę. Co z tego, że są nierejestrowane skoro np paczka jest wielkości pudełka zapałek, ale nie mieści się w skrzynce. Jakos roznoszenie ulotek im nie przeszkadza, ktore noszą w torbie. Potrafia nie dostarczyć paczki mimo iż ktoś jest w domu. Od razu gotowe awizo wrzucają.

81


gość ~gość (Gość)24.09.2018 13:50

Byłem na l4. Cały dzień w domu z gorączką. Wieczorem dzień wcześniej żona sprawdzała skrzynkę pocztową była pusta. Następnego dnia wieczorem w skrzynce pocztowej awizo powtórne. Obiecuję Ci panie listonoszu że nie będę patrzył na mundur tylko napluje ci w twarz następnym razem.

100


byly klient ~byly klient (Gość)24.09.2018 10:33

Żenada ta odpowiedź poczty, kombinat państwowy, który niedługo będzie pełnił funkcję sklepików Caritasu. Chyba jeśli ktoś nadaje paczkę w jednym miejscu, płaci za doręczenie to osoba która z ramienia poczty odbiera paczkę to wie, że ma niewłaściwe gabaryty, to po co ją przyjmuje skoro i tak trzeba później drałować na pocztę bo listonosz od razu zakłada, że nie ma nas w domu i zostawi awizo albo z góry wie, że paczka ma nieprzepisowe wymiary i też zostawi awizo? A swoją drogą jak sporadycznie wchodzę na pocztę i patrzę na tempo obsługi klienta to mi słabo... oddział najwolniejszy na Bugajskiej... Całe szczęście, że na rynku jest cała masa firm świadczących takie usługi i można nie korzystać z usług poczty

122


Dear Friend ~Dear Friend (Gość)25.09.2018 18:31

zamawiam towary od "Dear Friend" niestety aby było najtaniej z ich strony w naszym kraju wszystko przejmuje poczta Polska i tu się zaczyna tylko kilka przykładów z około 150. Tracking 2 tyg z Azji do Polski tydzień w kraju sobota poczta Słowackiego we wtorek po kolejnej awanturze łaskawie wydano mi z zaplecza bo przecież nikt nie przyniesie na adres. Kolejne kilkanaście paczek lekkich i małych jak piórko nawet nie wyszły z poczt awizo. Mam bliżej i dogodniej 3 placówki ale nie Słowackiego główna żeby mi jeszcze dowalić że wolę kupować u Chińczyka. Znają mnie tam na pamięć bo po każdą paczkę muszę latać i upominać się o wydanie. Każdy dojazd zwiększa cenę zamówionego towaru i ostatecznie darmowa dostawa wychodzi darmowa od "Dear Friend" + dojazd na pocztę. pozdrowienia dla Pań co tak umiejętnie wydają paczki na Słowackiego i wszystkich pracowników Poczty Polskiej

30


gość ~gość (Gość)25.09.2018 17:00

Chcieli byście żeby za 3-4 zł wysłać paczkę jako list.a d... w troki i zapiec....C na poczta.nokt wam nie przyniesie obiecuje listonosz

11


gość ~gość (Gość)25.09.2018 11:08

Jestem listonoszem i też tak robię bo czas mnie goni nie będę stał i czekał jak jaśnie domownik ruszy 4litery.

18


gość ~gość (Gość)25.09.2018 01:36

A w szczegulności odbieranie przesyłek na poczcie przy ulicy Szklarskiej to jest jazda bez trzymanki kolejki jak diabli trzy okienka a jedno tylko czynne

40


gość ~gość (Gość)24.09.2018 22:52

Rozumiem, że nie mieści się w skrzynce i muszę odebrać na poczcie. Ale awizo z datą dnia poprzedniego to oszustwo... . Ewidentnie wykazują próbę dostarczenia przesyłki. Próbę, której nie było. Przesyłka w ogóle nie opuściła oddziału poczty.

60


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat